Predstavili smo školu na Kreativnoj riznici 2016. na Ekonomskom fakultetu u Osijeku

Autor: Administrator , 27. 4. 2016.

Na Ekonomskom fakultetu u Osijeku od 20. - 23. travnja održavala  se Kreativna riznica 2016. Tema ovogodišnje Kreativne riznice bila  je Društveno odgovorna kreativnost. Učenici 7.b razreda Karla Kulić i Sven Vukotić, te učiteljice Anica Bokor i Biljana Pavić na poziv organizatora sudjelovali su u okruglom stolu na temu Kreiranje knjižnice zelene boje.

Okrugli stol  otvorio je  Dekan Ekonomskog fakulteta u Osijeku i potpisao  sporazum između knjižnice EFOS-a i društva Komunalac d.o.o. iz Vukovara. Dekan je  najavio i natječaj za najbolju „zelenu knjižnicu“ koji će organizirati  knjižnica Ekonomskoga fakulteta  donacijama sponzora.

Sudionici okruglog stola pod nazivom „Kreiranje knjižnica zelene boje“ bili su:

1.         Jasminka Mihaljević voditeljica knjižnice EFOS-a, u svojstvu moderatora,

2.         Igor Štrangarević, bacc. oec., direktor i Mirjana Prkačin, ing. oecoing. iz društva „Komunalac“ d.o.o. iz Vukovara

3.         Anica Bokor, prof. i dipl. knjižničarka i  mr.sc. Biljana Pavić, prof.  iz Međunarodne Eko- škole Osnovne škole August Šenoa Osijek,

4.         Ksenija Kesegi Krstin, i dipl. knjižničarka iz knjižnice Ugostiteljsko – turističke škole,

5.         Daliborka Pavošević, prof. i dipl knjižničarka i Sandra Matijević, prof. iz knjižnice Elektrotehničke i prometne škole,

6.         Ljiljana Siber,viša knjižničarka, mag. bibl., mag. iur. iz knjižnice Pravnog fakulteta Osijek,

7.         Marija Bugarski, informatol. iz Gradske knjižnice Vukovar – odjela za djecu i knjižničarka Sanja Grgić  iz Gradske knjižnice Vukovar, područni odjel Sotin.

Sudionici su imali i svoje štandove gdje su predstavili svoju ustanovu u ekološkim projektima. U ugodnoj atmosferi svi sudionici stekli su nova i zanimljiva iskustva kojima će obogatiti svoj rad.

mr.sc. Biljana Pavić