Imamo Najosmaše!

Autor: Administrator , 1. 6. 2016.

Jučer je u hotelu Osijek prezentiran uspješan projekt – "Osječki osmaši". U njemu je Glas Slavonije ponosno predstavio sve osme razrede iz 29 osnovnih škola iz Osijeka, Višnjevca, Bijelog Brda, Tenje, Čepina, Vladislavaca, Dalja, Vuke, Laslova, Ernestinova, Josipovca i Antunovca. Našu školu predstavljali su Marija Budrovac (8.a) i Matija Pavičić (8.b). Među 67 nominiranih osmaša, Matija Pavičić se našao na visokom 8. mjestu te kao nagradu dobio darovnu karticu s pločicom 0,5 24-karatnog zlata.

Držimo da je od brojnih projekata Glasa Slavonije projekt "Osječki osmaši" jedan od najvažnijih. Cilj mu je pokazati koliko cijenimo i koliko želimo naglasiti znanje i uspješnost kao najvažnije elemente za budućnost ne samo ovih učenika već i svih nas. Pročitao sam sve životopise i doista su to djeca koja su fantastična, a zajedničko im je to što su ozbiljni, znaju što žele i već sada planiraju svoj život. Istovremeno, uspjeli su zadržati i snove i našli su pravu mjeru što je kod djece te dobi predivna osobina - ocijenio je Bojan Divjak, glavni urednik Glasa Slavonije i osvrnuo se na vrijedne nagrade koje su priređene za deset najuspješnijih osmaša, dok su svi nominirani nagrađeni poklon-paketima Kraša.

Divjak je podsjetio i na projekt "Moj prvi godišnjak" te ga uz aktualan za osmaše ocijenio vrijednim u praćenju mladosti ovoga grada.

Matija i Marija u pratnji ravnatelja škole K. Ćosića i tajnice M. Budrovac.

Ulaganje u budućnost

Potvrdio je to i dogradonačelnik Vladimir Ham, rekavši da je Glas Slavonije trinaestu godinu zaredom održao prekrasnu tradiciju te istaknuo da djecu koja se dodatno trude i rade treba svakako nagraditi. Ne samo za njih, rekao je Ham, već i za sve ostale učenike takva nagrada zacijelo je motivirajuća i dokazuje da se trud isplati.

- Smatram da Glas Slavonije ovime čini sjajnu stvar za Osijek jer učenicima rano daje do znanja da se trud isplati i da je važno ulagati u sebe te dalje u nastavak ne samo školovanja već i izvannastavni trud - rekao je Ham.

Program proglašenja u hotelu Osijek svojim je nastupom uveličala Karla Forjan, koju je javnost upoznala u finalu showa "Zvjezdice". Svojom interpretacijom hitova "Listen" i "One night only" zasluženo je dobila gromoglasan pljesak. Simpatije je pobrala i Klara Rukavina, učenica 5. razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića, koja je, poput profesionalke, vodila cijeli jednosatni program, a posjetila je da je prije 13 godina Glas Slavonije izdao prvi godišnjak s fotografijama osmaša koji je lako pronašao put do srca čitatelja. Svi ovogodišnji osmaši, ali i generacije ispraćene na ovakvim svečanostima, najbolja su potvrda uspjeha projekta Glasa Slavonije koji će se nastaviti i dalje.

Izvor: Glas Slavonije