I ove školske godine sudjelujemo u Projektu Šafran (The Crocus Project)

Autor: Administrator , 13. 11. 2017.

Naša škola dugi niz godina sudjeluje u međunarodnom Projektu Šafran (The Crocus Project) Irske zaklade za obrazovanje o Holokaustu. Projekt „Šafran“ na opipljiv način upoznaje mlade ljude s temom Holokausta i podiže svijest o opasnostima diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti. Uključivanje djece u sadnju lukovica i promatranje cvijeća kako raste potiče kontinuirano učenje o važnosti tolerancije i poštovanja. Spomen područje Jasenovac poslalo je lukovice žutog šafrana koje su ekolozi posadili početkom studenog. Šafrani se sade u znak sjećanja na 1,5 milijuna židovske i druge djece stradale u Holokaustu. Žuti cvijetovi šafrana podsjećaju na žutu Davidovu zvijezdu koju su Židovi bili prisiljeni nositi pod nacističkim režimom. Šafrani cvatu krajem siječnja (ili kasnije) u vrijeme obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na Holokaust (27. siječnja).

Projekt je besplatan budući da Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu (Holocaust Education Trust Ireland) opskrbljuje škole lukovicama žutog šafrana u suradnji sa Spomen područjem Jasenovac.

mr.sc. Biljana Pavić

TJEDNI JELOVNIK 19.2.-23.2.2018.

PONEDJELJAK: kifla sa šunkom i sirom- čaj

UTORAK: sendvič