Plesna smotra "Veseli ritam pokreta"

Autor: Administrator , 3. 5. 2018.

U subotu ,28. travnja 2018. godine , mažoretkinje grada Valpova u suradnji s Osnovnom školom Ladimirevci i Društvom „Naša djeca“ Valpovo organizirali su  4. plesnu smotru „Veseli ritam pokreta“ i smotru likovnih radova povodom Međunarodnog dana plesa u Gradskoj sportskoj dvorani u Valpovu.

Plesna skupina  drugih i trećih razreda naše škole pod vodstvom učiteljice Ljiljane Opančar   sudjelovala je na 4. plesnoj smotri „Veseli ritam pokreta“.

Na smotri je sudjelovalo dvjestotinjak sudionika iz Darde, Laslova, Podgorača, Ivanovaca, Bistrinaca, Belog Manastira, Osijeka, Valpova i Belišća koje su se gledateljima predstavili raznim plesnim izričajima.

Smotra je bila revijalnog je karaktera s ciljem isticanja plesa kao umjetničkog izričaja i razvoja motoričkih funkcija te kondicije, kreativnost i sklada pokreta.

Našoj skupini nije prvi put da sudjeluje na ovakvim smotrama, a ove godine  se predstavila koreografijom kreativnog  plesa na skladbu Moana Vaiana: How far Ill go (Croatian)- Gdje zove me.

Svi sudionici su dobili priznanja i simbolične poklone.

Na kraju smotre svi sudionici su zaplesali zajednički ples kojim su obilježili Međunarodni dan plesa.