Kod Gradonačelnika

Autor: Administrator , 24. 11. 2018.

Učenici petih razreda naše škole su u četvrtak, 22. 11. 2018., točno u podne počašćeni Gradonačelnikovim gostoprimstvom u Poglavarstvu Grada Osijeka. To je bila velika završnica našeg malog projekta „Volim Osijek“.

Priča je počela u rujnu kada su petaši sa svojim razrednicama,  učiteljicom Sandrom Štiks i učiteljicom Zoricom Jukić, obišli središte grada promatrajući ga očima turista. Zastali su pred Želježničkim kolodvorom, Glavnom poštom, Gradskom i sveučilišnom knjižnicom, divili se kinu Uranija, čudili se Slonu, a najviše topovskoj kugli na pročelju zgrade Županije.

Svoje su dojmove i nove spoznaje opisali, oslikali, računalno dotjerali i uknjižili tijekom listopada na satima Hrvatskoga jezika, Likovne kulture i Informatike. Likovne su uratke  čak tiskali u obliku razglednica te  su ih učenici 5.a razreda poslali svojim vršnjacima u Bujama u Istri.  Sve smo radove odlučili uručiti gradonačelniku Ivanu Vrkiću i pokazati kako Osječani poznaju i vole svoj grad.

U četvrtak su nas Gradonačelnik i gospodin Davor Brust, pomoćnik pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnostitprimili  u Velikoj vijećnici. Prigodu smo iskoristili kako bismo pitali sve i svašta. Gradonačelnik je strpljivo saslušao sva pitanja i dao nam iscrpne odgovore: saznali smo što je mandat, lokalna zajednica, lokalni izbori, održivi razvoj, demokracija i -  kako biti dobar građanin. Shvatili smo da smo na dobrom putu!

Vrijeme je brzo proletjelo.

Zadovoljni i zahvalni ostavili smo Gradonačenika da skrbi i brine o našem gradu.

A što smo to uručili gradonačelniku Ivanu Vrkiću, možete i vi pogledati na našoj školskoj izložbi povodom Dana Osijeka, na koju vas srdačno pozivamo. Izložbu možete pogledati od ponedjeljka, 26.11. 2018. u holu škole.