Glas Slavonije: Nadbiskup u posjetu OŠ August Šenoa

Autor: Administrator , 8. 3. 2019.

Đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit, mons. dr. sc. Đuro Hranić, u sklopu svoje redovite kanonske vizitacije, sa svojim suradnicima u četvrtak je posjetio Osnovnu školu "August Šenoa". Nakon što su obišli školsku knjižnicu, na početku svog obraćanja djelatnicima u zbornici škole nadbiskup je rekao kako župa nije izolirani otok, nego je ona dio šire društvene stvarnosti te da je smisao ovakvih posjeta bar jednom u pet godina pobliže se upoznati s postojećim stanjem u kojem djeluju župe i javne ustanove.

Vama u školu na osobit način radosno dolazimo jer prosvjetne djelatnike doživljavamo doista kao drage prijatelje, suradnike i saveznike, zato što djelujemo u istom području rada, iako škola, dakako, ima naglašeniju obrazovnu dimenziju nego što ju imamo mi u župi. Crkva i škola u istom su odnosu prema roditeljima. Po naravi stvari roditelji su prvotni odgojitelji, oni imaju i pravo i dužnost voditi brigu o odgoju i obrazovanju svoje djece, a svi mi drugi delegirani smo odgojitelji te smo pozvani pomagati im. Svako dijete neponovljiv je original i kada vam djeca dođu u školu, vi nastojite upoznati njihove granice i prilagoditi se svakom djetetu. Voljeli bismo da naš današnji dolazak pročitate kao izraz iskrene podrške vašem radu - riječi su nadbiskupa Hranića.

Na lijepim riječima đakovačko-osječkom nadbiskupu zahvalio je ravnatelj OŠ "August Šenoa" Krešimir Ćosić. "Svi djelatnici naše škole daju svoj maksimum kako bi, za dobrobit djece, odgovorno i savjesno obavljali svoj posao, nerijetko i izvan okvira svojih zaduženja, poslijepodne, kada nismo plaćeni... Rekao bih da je prosvjeta zapravo poziv, a ne posao", kazao je ravnatelj Ćosić te istaknuo odličnu višegodišnju suradnju župe i škole.

Izvor: Glas Slavonije

TJEDNI JELOVNIK 10.6.-14.6.2019.

PONEDJELJAK: kroasan s čokoladom- cedevita

UTORAK: hrenovka u tijestu - jabuka