Izvanučionička nastava - Upoznajmo svoj grad

Autor: SANDA LUKENDA, 1. 10. 2019.

Prošetali smo našim gradom kako bismo bolje upoznali njegove znamenite građevine.

Plan našega puta pročitajte u nastavku.

Plan puta:

Od naše škole krenuli smo Drinskom ulicom na istok prema McDonaldsu. Na raskrižju idemo na sjever prema Dravi. Došli smo do Žalosne kapelice (barokna građevina iz 1780.god.)

Nastavili smo put prema Tvrđi, starom dijelu grada, koja je građena u obliku nepravilne zvijezde te je glasila za jednu od najvećih i najmodernijih vojnih utvrda u srednjoj Europi.

U Tvrđi smo otišli do Trga sv.Trojstva gdje smo vidjeli zavjetni kip kuge. Tamo se nalazi Zgrada straže (današnji Arheološki muzej) i Muzej Slavonije.

Nadalje smo obišli crkvu sv. Mihaela, Vodena vrata i Bastion.

Put smo nastavili uz rijeku Dravu, prošli smo kraj kina Uranije, a na Velikom secesijskom zdencu smo se malo odmorili i okrijepili.

Bili smo vrlo dobri, pa smo kao nagradu dobili sladoled u slastičarnici Petar Pan.

Osječku konkatedralu sv. Petra i Pavla smo vidjeli dok smo prelazili glavni osječki Trg Ante Starčevića te smo Županijskom ulicom došli do Županijske palače i Hrvatskog narodnog kazališta. Zatim smo se uputili prema školi preko parka Zrinjevac.

Bio je to jedan zanimljiv i poučan dan!