Seminar 'DRAMA IN EDUCATION – Using drama as a toll in teaching and learning'

Autor: Vedran Čerina, 4. 7. 2022.

U sklopu projekta Erasmus+  učiteljice Sanda Lukenda i Zorica Jukić  su od 21.do 26. 05. 2022. (subota-četvrtak) sudjelovale na tečaju/ edukaciji  u Limassolu, Cipar u trajanju od 30 sati.

Tečaj je proveden u organizaciji F.G.G. EDUCULTURE Center of Education, a sudjelovali su polaznici iz Poljske, Češke i Hrvatske.

Tečaj je pomogao sudionicima razumjeti dramske konvencije i mogućnosti drame u nastavi koja omogućava kreativnost, razvija kritičko mišljenje i sl. Ispitivali smo ideje za uspješnu implementaciju drame u kurikulum nastavnih predmeta, kako poboljšati uporabu inovativnih pedagoških pristupa te kako povećati samopouzdanje u komunikaciji na engleskom jeziku te osnažiti međukulturalnu svijest.

Tijekom 6 dana imali smo priliku razmijeniti iskustva poučavanja u različitim školskim sustavima, razgovarati o motivaciji učenika i naučiti nove metode koje se odnose na uporabu drame u nastavi.

Izuzetno vrijedno iskustvo u ovom profesionalnom usavršavanju bilo je interaktivno poučavanje u interkulturalnom okruženju  i druženje tijekom  izvanučioničkih aktivnosti jer smo istraživali  kulturne znamenitosti, povijesna mjesta  Limassola poput povijesne jezgre grada, Tvrđave. Posjetili smo Carob Mill Museum;  Medieval Castle and Museum te Theatre Museum.  U okolici grada obilazili smo Medieval  Castle of Kolossi i Archaeological site of Kourion.

Zorica Jukić i Sanda Lukenda