> Projekti  > eTwinning

Naš adventski kalendar

Autor: ANA VUKSANOVIĆ, 3. 12. 2019.

Dragi učeniče/učenice!

• Ovdje ćeš moći pratiti svakodnevne zadatke i aktivnosti koje otvaramo u školi.
  • Tijekom ovog adventskog vremena marljivo skupljaj i dijeli drugima svoja zrnca dobrote! Nastavi ih dijeliti i nakon blagdana. :)

Zapamti: "Dobrota se množi dijeljenjem!"

Školski vicevi

• Mali Ivica prvi put sjedi u publici i sluša operu. - "Mama, tko je onaj koji maše stapom?" - "Dirigent" - "A zašto prijeti onoj teti?" - "Ma ne prijeti joj!" - "A zašto onda ona vrišti?"
  • Učiteljica: - "Kupujem, kupuješ, kupuje, kupujemo, kupujete, kupuju... Ivice, reci mi koje je to vrijeme!" Ivica: - "Vrijeme rasprodaje!"
  • Zakasnio Perica na nastavu i pita ga učiteljica: - "Zašto si, Perice, zakasnio?" - "Jer na cesti piše: Uspori škola.''
  • Učiteljica zamoli učenika da napiše na ploči: - Jučer sam bio u školi. Zatim upita Ivicu: - "Je li ta rečenica točno napisana?" Kaže on: - "Apsolutno ne! Pa jučer je bila nedjelja!"
  • Učitelj pita Ivicu: - "Objasni rad motora?" Ivica: - "Mogu li svojim riječima?" učitelj: - "Naravno." Ivica: - "Bruuuuuuum, bruuuummmm..."
  • "Perice, voliš li ići u školu?" - "Lijepo je ići u školu, lijepo je vraćati se iz škole, samo mi se ne sviđa ono između!"
  • Pita učitelj Ivicu: - "Kada pišemo veliko slovo?" Ivica odgovara: - "Kad je netko kratkovidan!"
  • Na satu matematike učiteljica pita Ivicu: - "Koliko je 5-5?" - "Ne znam." - "Pa, ako imaš 5 šljiva i 5 šljiva pojedeš koliko ti ostane?" - "Pa, pet koštica."
  • Vratio se Perica sav sretan iz škole: - Mama, mama, dobio sam jedinicu iz matematike. Jupiii! - Pa kako se možeš radovati, klipane jedan?- A kako ne bih mogao? Drugi nisu ništa dobili!

• Cilj kupona dobrote je da djeca pomognu u kućanskim poslovima, ali i da poštuju roditeljsku želju za mirom na neko određeno vrijeme.

• Kad učenici ispune zadatak, roditelj se potpiše na kupon te ga oni donose u školu u staklenku punu dobrih djela.

• Ovakva mala djela učenicima puno znače, a odraslima pokazuju način kako se djeca ipak mogu motivirati bez ucjena ili potkupljivanja. :)

Zapleši i zapjevaj!