> Projekti  > eTwinning

eTwinning škola

Autor: Administrator , 23. 5. 2020.

Sretni smo i ponosni što možemo objaviti da je OŠ August Šenoa dodijeljena oznaka eTwinning škole za 2020. - 2021. Ovom nagradom nagrađuje se sudjelovanje i rad na eTwinningu na školskoj i međunarodnoj razini. Slijedi se ideja eTwinninga kojom se želi nagraditi ne samo pojedine učitelje, već i timove učitelja i ravnatelje škola.

Postupak prijave za oznaku eTwinning škole započeo je u prosincu 2019., a dovršen je u ožujku 2020. Oznaku eTwinning škole u travnju 2020. dobilo je ukupno 2139  škola i dječjih vrtića, od toga u Hrvatskoj 86. Nagrađene škole prepoznati su u područjima kao što su digitalna praksa, praksa e-sigurnosti, inovativni i kreativni pristupi pedagogiji, promicanje stalnog stručnog usavršavanja osoblja, promicanje praksi za suradnju u učenju među osobljem i učenicima.

Postupak dobivanja eTwinningove oznake kvalitete za škole provodio se u dva stupnja.

Prvi stupanj bila je automatska provjera triju stavki: škola je prijavljena na eTwinningu više od dvije godine, barem dva učitelja aktivno sudjeluju u školskim aktivnostima na eTwinningu u vrijeme prijave, škola je sudjelovala na europskom eTwinningovom projektu s Nacionalnom oznakom kvalitete tijekom posljednje dvije godine.

Drugi stupanj sastojao se od ispunjavanja upitnika samoprocjene koji je uključivao šest kriterija. Škola je trebala predstaviti aktivnosti koje dokazuju osviještenost učenika i učitelja o važnosti odgovornog i sigurnog korištenja interneta, aktivnu suradnju skupine od tri ili više učitelja na radu na eTwinningovim aktivnostima, barem dvije skupine učenika uključenih u rad na eTwinningovim projektima, barem dva učitelja koji aktivno sudjeluju u eTwinningovim aktivnostima, te koji su sudjelovali u jednom ili više eTwinningovih obrazovnih aktivnosti i događanja i njihovu suradnju u strateškom razvoju škole, te javno prikazati svoju uključenost u eTwinning i dokazati da se eTwinningova promotivna aktivnost održala unutar škole ili unutar lokalne zajednice u godini dodjele nagrade.

Više o eTwinningu u našoj školi možete pronaći na mrežnim stranicama škole.

Autor: Sandra Štiks