Naši prvašići sudjelovali u radionicama izdvojenog prikupljanja otpada i kompostiranja

Autor: Administrator , 9. 11. 2019. 17:03

Prošli tjedan učenici prvih razreda i njihove učiteljice Mirna Lišnić i Jasenka Matijević sudjelovali su u radionicama izdvojenog prikupljanja otpada i kompostiranja. Učenici i djelatnici škole prikupljali su tjedan dana kod svojih kuća organski otpad te ga donijeli u školu. Ekolozi  7.b razreda  par dana ranije prosijali su kompostnu hrpu koju smo proljetos oformili i pripremili kompostište za radionicu. Učiteljice Biljana Pavić i Anica Bokor  pokazali su prvašićima kako mi na školi kompostiramo.

Obilježili smo 18. 10. Dan kravate

Autor: Administrator , 23. 10. 2019. 10:07

Tradicionalno, četvrti put u našoj školi obilježili smo Dan kravate. U petak 18. 10. 2019. obvezni modni detalj bila nam je  kravata ili rubac. Za kravatu se može reći da je znak modne kulture i uglađenosti. No nama je osim toga važna jer se njezin nastanak povezuje s Hrvatima. Hrvatski  Sabor je 2008. godine iskazao kravati posebnu počast proglasivši Dan kravate koji se svake godine obilježava 18. listopada.

Sudjelovali smo na Festivalu znanosti

Autor: Administrator , 7. 6. 2019. 15:27

I ove godine u vremenu od 08. do 13. travnja 2019. održao  se  FESTIVAL ZNANOSTI, 17. po redu u organizaciji British Councila, Tehničkog muzeja Nikola Tesla iz Zagreba i hrvatskih sveučilišta, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.Tema Festivala znanosti 2019. bila je „BOJE“.

Primili smo certifikat za odrađeni projekt “Veliki lov na biljke” (The Great Plant Hunt)

Autor: Administrator , 7. 6. 2019. 14:59

Ove školske godine uključili smo se u projekt “Veliki lov na biljke“, edukativni projekt Ekoškola i Toyote. Organizatori projekta su Zaklada za odgoj i obrazovanje za okoliš (Foundation for Environmental Education – FEE) i Toyota Motor Europe zajedno s The Royal Botanic Gardens, Kew te nacionalnim koordinatorima programa Ekoškole u zemljama sudionicama.

Naše učiteljice među najboljima u sustavu odgoja i obrazovanja

Autor: Administrator , 7. 6. 2019. 14:54

Najbolji hrvatski odgojitelji, učitelji, nastavnici i stručni suradnici za svoj  izniman trud i rad nagrađuju se promocijom u zvanje mentora i savjetnika. Napredovanjem u zvanje želi se nagraditi najbolje u sustavu, one koji svojom stručnošću, pedagoškim metodama, uzornim radom i trajnim stručnim usavršavanjem unapređuju nastavni proces poučavanja i odgojno-obrazovni sustav u cjelini.

Državni stručni skup - Odgoj i obrazovanje za održivi razvoj-Podrška učenicima s posebnim potrebama u kontekstu koncepta održivoga razvoja

Autor: Administrator , 7. 6. 2019. 14:48

U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje u Osnovnoj školi Antuna Mihanovića u Osijeku, od 24. do 26. travnja 2019. održan je interdisciplinarni državni stručni skup Odgoj i obrazovanje za održivi razvoj-Podrška učenicima s posebnim potrebama u kontekstu koncepta održivoga razvoja namijenjen učiteljima  i nastavnicima biologije, geografije i kemije.

TJEDNI JELOVNIK 18.11.-22.11.2019.

PONEDJELJAK: bakina kajzerica sa sirnim namazom- čaj

UTORAK: kifla sa šunkom i sirom- jabuka

SRIJEDA: bučino pecivo- mlijeko