PLESOM I STIHOVIMA DO ZDRAVLJA! obilježen Dan ekoškole i Međunarodni dan plesa

Autor: Administrator , 11. 5. 2022.

Tijekom  mjeseca travnja, učenici naše škole  pisali su poeziju i  izražavali svoje osjećaje i misli o raznim temama, a nastali su prekrasni stihovi o: zaštiti prirode, ljubavi, glazbi i sl. Učenici malog zbora vrijedno su uvježbavali pjevanje , a plesna skupina svoje plesne pokrete. Svoj trud i rad učenici su predstavili 28. travnja na priredbi  koja je održana u predvorju škole  pod nazivom „Večer poezije, glazbe i plesa“.

Učenica Sara Bićan pisala je o svom najdražem glazbalu violini, a Natali Ljikar, Dora Pucek , Leda Šokčić,  Dunja Marić, Katja Kovač, Ena Piroš i Tena Grgić  o proljeću.

Da prirodu trebamo čuvati i da su nam za zdrav život potrebni : zrak, voda, biljke,  i Zemlja, svojim su kratkim pjesmicama – činkvinama, progovorile učenice: Erika Urošević, Matea Almaši, Ena Cuković i učenik Josip Vrban.

Učenica Korina Matejašić  pisala je o prirodnim ljepotama i o tome što joj one znače.

Ljubav je uvijek i svugdje prisutna, a svoje ljubavne stihove predstavile su: Natali Ljikar, Lara Krpan i Nikolina Šimić i Sara Bićan.

Mali zbor, kojeg čine učenici 3. a razreda, otpjevao je pjesme Protuleće i Dvorišta.

Plesna skupina Šenoarci, sastavljena od učenika 1.r., 2.A i 2.B razreda, otplesala je svoju koreografiju i time pokazala važnost kretanja za zdrav život .

29. travnja  obilježava se  Međunarodni dan plesa u cijelome svijetu. Svake godine ga obilježava i naša škola.

Plesom utječemo na zdravlje : oblikujemo svoje tijelo, održavamo tjelesnu kondiciju, poboljšavamo koordinaciju i pravilno držanje tijela, povećavamo gipkost, snagu i izdržljivost, jačamo imunološki sustav.

Ples utječe na psihičko zdravlje.  Uz njega se opuštamo , ispunjava nas veseljem, zadovoljstvom i dobrim raspoloženjem, unaprjeđuje memoriju i koncentraciju. Njime jačamo samopouzdanje i stvaramo nova prijateljstva.

Ove godine, naša plesna skupina Šenoarci  osim na Večeri poezije, glazbe i plesa, svojom plesnom koreografijom sudjelovala je i na plesnoj smotri „Veseli ritam pokreta“.

Na početku Međunarodnog dana plesa, povela je  sve učenike nižih razreda, koji su   izveli  dvije plesne koreografije u predvorju škole .

Tako je 29. travanj u našoj školi započeo veselo i opušteno. Nakon zabave, učenici su u dobrom raspoloženju, otišli u svoje učionice spremni za nove izazove.

Navedenim aktivnostima  ujedno smo obilježili i Dan ekoškole .Ove godine je tema bila Plesom i stihovima do zdravlja.

Sve možete pogledati u galeriji.

Ljiljana Opančar