Datum objave: 29. veljače 2024.
Kategorija: Naslovnica

Čitanjem do zvijezda 2023./2024.

Nakon školske razine natjecanja koja je održana 18. siječnja 2024., tročlana ekipa naše škole (Matea Barukčić, 8. b, Andrej Janković i Katja Bačić, 8. a) danas, 29. veljače sudjeluje na županijskoj razini natjecanja „Čitanjem do zvijezda“ koje se održava u Strojarskoj tehničkoj školi u Osijeku.
Učenici su se, pod vodstvom svojih mentorica Marine Bubalo i Nikoline Novaković, marljivo pripremali i pročitali tri knjige:
1. Bojana Meandžija: Trči! Ne čekaj me…
2. Melita Rundek: Moja baka je zmaj
3. Nada Mihelčić: Zeleni pas
Naši učenici osvojili su 3.mjesto! 🥳🥳🥉
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pročitajte još

Projekt “Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja”

Projekt “Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja”

Tijekom školske godine 2024./2025. prvi put smo sudjelovali u projektu Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja. Partnerska škola nam je bila OŠ Pesnica.

U ovom projektu sudjelovali su učenici od 3. do 7. razreda, pod mentorstvom nastavnice Ivane Vezjak i knjižničarke Betine Boban. Naši učenici Una, Viktorija, Iris, Šimun, Jona, Dina, Ena, Ina, Katja i Petra zajedno su krenuli „vučjim tragom“ s legendarnim Kekecom, čije avanture su oblikovale mnoga djetinjstva.

Book patrol u OŠ August Šenoa

Book patrol u OŠ August Šenoa

Naša škola ove školske godine, na inicijativu školske knjižnice, pridružila se projektu Book Patrol. Projekt Book Patrol nastao je s ciljem poticanja čitanja i razvijanja kulture dijeljenja knjiga unutar zajednice. Glavna aktivnost bila je izrada i postavljanje kućice za knjige – male, dostupne knjižnice na otvorenom koja funkcionira po principu “uzmi knjigu, ostavi knjigu”.

Skip to content