Datum objave: 11. ožujka 2024.

Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva u našoj školi

Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva u našoj je školi obilježen kroz razne radionice koje su se odvijale od 26. do 29. veljače. U radionicama su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda, a održale su ih nastavnice Marina Bubalo i Zorica Jukić, povodom spomena na dan 22. veljače 1483. kada je tiskana prva hrvatska knjiga, „Misal po zakonu rimskoga dvora“. 

Učenici su, nakon kratkog uvodnog predavanja, istraživali o glagoljici, pomoću QR kodova transliterirali mudre izreke s latinice na glagoljicu, iz knjiga pronalazili omiljene citate koje su transliterirali na glagoljicu te potom izrađivali QR kodove istih, izrađivali straničnike na koje su pisali glagoljicom, crtali glagoljične inicijale, a prije svega, odlično se zabavili.

Pročitajte još

Županijska razina natjecanja u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda”

Županijska razina natjecanja u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda”

Nakon školske razine natjecanja koja je održana 21. siječnja 2025., tročlana ekipa naše škole (Petra Anić, Karlo Jelinčić i Katarina Peček, 7.b) danas, 7. ožujka sudjeluju na županijskoj razini natjecanja „Čitanjem do zvijezda“. Mentorice učenicima su nastavnice Marina Bubalo, Zorica Jukić i knjižničarka Betina Boban.

Sretno našim učenicima i želimo im što bolje rezultate!

Otvoreno prvenstvo Osijeka u krosu – naši učenici i učenice ostvarili odlične rezultate!

Otvoreno prvenstvo Osijeka u krosu – naši učenici i učenice ostvarili odlične rezultate!

Atletski klub “Slavonija – Žito” Osijek u suradnji sa Školskim sportskim savezom grada Osijeka organizirao je Otvoreno prvenstvo Grada Osijeka u krosu. Naša škola imala je predstavnike u najmlađoj kategoriji – starije limačice (sedam predstavnica) i stariji limači (pet predstavnika) 2014./2015. godište, a u toj kategoriji nastupale su i mlađe učenice te su svi ostvarili zapažene rezultate.

Skip to content