Datum objave: 17. prosinca 2024.

I ove godine pomažemo psima u azilu u Nemetinu


Tradicionalno u prosincu posjećujemo azil za pse u Nemetinu. Ovu humanitarnu akciju s ciljem prikupljanja hrane za pse u azilu u našoj školi vrlo uspješno provodimo proteklih devetnaest godina.


Na inicijativu naše knjižničarke Betine Boban akciju smo ove godine uključili u državni projekt Daj šapi glas tj. projekt brige za napuštene životinje. Predstavnici odjela koji su sudjelovali u akciji u ponedjeljak 16. prosinca 2024. u pratnji knjižničarke Betine Boban, pedagoginje Ive Smažil i učiteljice Biljane Pavić posjetili su azil i predali donacije. Obišli su i azil i upoznali se s uvjetima u kojima trenutno boravi 180 pasa. Također su saznali da mogu i udomiti psa ili sudjelovati u šetnji pasa.

Tradicionalno se za Božić provodi akcija „Božićni ručak za pse u azilu“ te su učenici pozvani da se priključe akciji. Naravno, najveći interes učenici su pokazali za štence s kojima su se i poigrali.


Hvala od srca razrednicima i učenicima 1.a, 2.a, 3.a, 4.a, 4.b, 5.a, 5.b, 6.a, 6.b i 7.a koji su se uključili u akciju.

mr.sc. Biljana Pavić

Pročitajte još

Sretan Uskrs!

Sretan Uskrs!

Dragi svi,

želimo vam sretan i blagoslovljen Uskrs!

Učenici i djelatnici Osnovne škole August Šenoa

Uskrsna potraga u školskom vrtu

Uskrsna potraga u školskom vrtu

U srijedu je za naše učenike organizirana jedna nova i zabavna aktivnost – uskrsna potraga u školskom vrtu. Učenike su čekali skriveni 3D modeli pisanica, zečeva i naravno – slatkiši.

2. Susret susjednih škola u OŠ August Šenoa

2. Susret susjednih škola u OŠ August Šenoa

U našoj školi se u utorak (15. travnja) održao drugi Susret susjednih škola. U goste su nam došli polaznici Centra za odgoj i obrazovanje Ivan Štark, učenici Prosvjetno kulturnog centra Mađara u Republici Hrvatskoj, učenici Graditeljsko-geodetske škole i učenici Osnovne škole Dobriša Cesarić. Učenici su sudjelovali na radionicama, a učitelji su prisustvovali predstavljanju slikovnice “Plavi svemir”.

Skip to content