O školi

Škola je osnovana 1. rujna 1968. godine. Prvo je ime škole bilo OŠ Industrijska četvrt, zatim se zvala “Milan Tomljanović”. Tek 1991. godine dobila je ime OŠ August Šenoa. Škola je dobila status Međunarodne eko-škole 2. travnja 2003. godine, a 2005. godine dobila je i status Škole bez nasilja.

U OŠ August Šenoa nastava se provodi u jednoj smjeni, a za učenike naše škole organizirali smo i produženi boravak.  Vrijeme provedeno u produženom boravku koristi se za pisanje domaće zadaće, ali i za igru i zabavu pod stručnim vodstvom učiteljice razredne nastave. Ručak za djecu u produženom boravku organiziran je u školskoj kuhinji u koju se hrana dovozi iz restorana te je posebno pripreman za učenike naše škole.  Djeca u produženom boravku mogu ostati do 16:30 sati.

Škola ima uređeni edukativni park sa hrvatskim i latinskim nazivima drveća, a za njegovanje sportskih aktivnosti  imamo malonogometno i košarkaško igralište.

Od školske godine 2015./2016. škola je i vježbaonica za studente Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku. Studenti prate nastavu naših učiteljica te samostalno održavaju nastavne sate. Cilj je osposobiti studente za primjenu stečenih teorijskih znanja u praksi, što će se ostvariti kroz suradnju naših učiteljica, profesora metodike Fakulteta i studenata.

Od 2019. škola se uspješno prijavljuje na natječaje u okviru Erasmus + programa. Erasmus+ najveći je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport. U provedbu tri Erasmus projekta, ukupne vrijednosti gotovo 100.000 eura, uključeno je 17 djelatnika škole, po čemu smo jedna od najuspješnijih gradskih škola. Da bi odgojno-obrazovni proces bio što uspješniji i učinkovitiji, a nastavne metode inovativne i suvremene, najvažnija je edukacija i usavršavanje obrazovnih djelatnika koji su glavni kreatori svakog nastavnog procesa. Upravo zahvaljujući Erasmus+ programu Europske unije, obrazovni sustavi imaju mogućnost unaprijediti obrazovanje i upravljati promjenama i inovacijama te odigrati ključnu ulogu u suočavanju s izazovima modernog doba.

Ravnatelj: Vedran Čerina, prof.

Skip to content