Datum objave: 29. ožujka 2024.
Kategorija: Eko-škola | Naslovnica

Sat za planet Zemlju 23. 03. 2024.

Svjetska organizacija za zaštitu prirode WWF pozvala je  građane da se u subotu, 23. ožujka, u 20:30 sati odazovu globalnoj akciji „Sat za planet Zemlju”. Tada se gase svjetla kako bi se skrenula pozornost donositelja odluka, poslovnog sektora i svojih sugrađana na očuvanja planeta Zemlje, jedinog doma čovječanstva.

Sat za planet Zemlju (Earth Hour) pokrenut je u Sydneyu 2007. godine kao građanska inicijativa u znak prosvjeda protiv klimatskih promjena i poziv na hitnu akciju. Milijuni ljudi širom svijeta u određenu subotu u ožujku isključuju svjetla kako bi izrazili simbolički čin podrške Zemlji.

I naša škola se tradicionalno uključuje u ovu akciju pozivajući učenike da se priključe inicijativi “Sat za planet Zemlju” na način da u subotu, 23. ožujka, u 20:30 sati na jedan sat isključe svjetlo i kreativno provedu vrijeme.

Učenica Ena Piroš, 4.b ni ove godine nije propustila ovu akciju te nam je poslala fotografiju kako je ona provela tih sat vremena. Hvala od srca Eninoj mami Renati i Eni na podršci.

mr.sc. Biljana Pavić

Pročitajte još

Dan škole 2026. – “Boje su u nama”

Dan škole 2026. – “Boje su u nama”

U utorak 20. svibnja 2026. održana je svečana priredba povodom Dana škole pod nazivom “Boje su u nama”. Kroz pjesmu, ples, glumu i glazbene nastupe učenici su pokazali svoje talente, kreativnost i zajedništvo te poslali poruku o važnosti različitosti, prijateljstva i vjere u sebe. Poseban dio večeri bila je dodjela priznanja učenicima za uspjehe u znanju i sportu, dok su dojmljivi plesni i bubnjarski nastupi zaokružili ovu veselu i emotivnu školsku večer.

Skip to content