Nastavak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta prije upisa u prvi razred

Autor: Administrator , 20. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

obavještavamo vas da je sukladno mišljenju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo zbog aktualno povoljne epidemiološke situacije, moguće nastaviti aktivnosti vezano uz utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta i u školskim ustanovama.

Škole su se dužne pridržavati odgovarajućih mjera iz Uputa HZJZ-a za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu, s naglaskom na sljedeće mjere:
• održavati fizičku udaljenost (najmanje 1,5 m)
• pojačati higijenu ruku (dezinfekcija ruku kod ulaska i izlaska u ustanovu) te, ako je moguće, koristiti vlastitu kemijsku olovku kod pisanja testa,
• odgoditi dolazak (djece i roditelja) s povišenom tjelesnom temperaturom i/ili respiratornim smetnjama te osoba sa sumnjom na zarazu COVID-19,
• redovito prozračivati prostorije.

O terminu dolaska na razgovor u školu roditelji će biti tefefonski obaviješteni.

Djeca dolaze u školu u zakazano vrijeme u pratnji samo jednog roditlja/skrbnika.