Mjesec židovske kulture

Autor: Administrator , 29. 9. 2022.

Već dugi niz godina u našoj Školi njegujemo multikulturalnost, potičemo međureligijski dijalog  te osnažujemo razvoj naših učenika na polju građanskoj odgoja. U skladu s time, ove smo se godine vrlo aktivno uključili u obilježavanje Mjeseca židovske kulture.

13. rujna 2022. (utorak) godine naši su učenici sudjelovali na vođenoj turi pod nazivom „Tragovima židovske baštine“. Prošetali smo ulicama i trgovima našega grada (Šetač, Trg Lava Mirskog, Županijska ulica, Europska avenija, Perivoj kralja Tomislava, Park Oskara Nemona), čuli  zanimljive priče iz bogate povijesti osječkih Židova, obnovili sjećanja na građane židovskog podrijetla, ponovili već dobro poznate povijesne činjenice te shvatili važnost „žive riječi“.

17. rujna 2022.  (subota) prisustvovali smo  projekciji izraelskog filma "Orkestar u gostima"  (komedija iz 2007. godine) u kinu Urania te se dobro nasmijali, ali i saznali neke nove spoznaje o izraelskom načinu života. Autohtona glazba u filmu nas je oduševila.

24. rujna 2022. (subota) u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića gledali smo predstavu “Gospođa Roza” u režiji S.Sablića s legendarnom glumicom Jelisavetom Sekom Sablić u glavnoj ulozi.

Organizatorice ovih aktivnosti su učiteljice povijesti T.Tomaz Ćosić i D. Kemper Papp.

Moramo još jednom napomenuti, jako smo ponosni na naše učenike koji su željni novih znanja, uvijek zainteresirani za sudjelovanje u raznim aktivnostima te spremni iskoristiti svoje slobodno vrijeme za osobni rast i razvoj.

Danijela Kemper Papp, prof.