Obilježili smo Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Administrator , 26. 10. 2022.

U četvrtak 20. 10. 2022.  u našoj smo školi svečano obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama Sandom Lukendom, Mirtom Ćosić, Ljiljanom Opančar, Ivonom Bojčić, Mirnom Lišnić i Jasenkom Matijević te vjeroučiteljicama sestrom Vianeom Pezer i Ružicom Papić i knjižničarkom Anicom Bokor pripremili su stihove i kratke priče o kruhu i plodovima zemlje.

Petaši su molili krunicu. Učenici 8. razreda Sara Bićan i Fran Almaši za kraj su pripremili glazbenu točku „Hvalospjev ljubavi“ posvećenu ovom danu. Uz jesenske plodove i pune košarice zahvalili smo zemlji što nas hrani i čuva.

Ovaj dan još služi i kako bi se kod djece pobudila svijest kako glad u svijetu postoji i kako su mnogi njihovi vršnjaci gladni

Sreća je miris svježe pečenog kruha… i pogačica, kiflica, kolača, peciva okruglih, zamotanih, punjenih i premazanih, plodova zemlje…svega su bile pune naše košarice svečanoga stola koje su pripremile naše mame i bake. Nakon blagoslova sve smo to u slast pojeli.

„Mi znamo da nema kruha bez motike, da je važno imati svoj kruh u rukama, da je nada kruh siromaha, što je to kruh sa sedam kora i ono najvažnije, da svi želimo biti dobri kao kruh!“

Foto-galeriju možete pogledati ovdje.

mr.sc. Biljana Pavić