Zanimljivi gosti iz Indije u posjeti našoj školi

Autor: Administrator , 4. 5. 2017.

Indija je zaista jedinstvena zemlja, a svatko tko ju je posjetio rekao je da je to iskustvo koje se nikada ne zaboravlja. Ova zemlja prepuna je misterija i zanimljivosti  koje nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Rođena Osječanka, Katarina Karalić, trenutačno je jedina Hrvatica s prebivalištem u Mumbaiju.  Ovih dana bila je u posjetu Osijeku. Iskoristili smo tu prigodu te nju i njezinog supruga Abhisheka Vijaya pozvali u našu školu.

Katarina je menadžerica ljudskih potencijala u multinacionalnoj kompaniji Procter & Gamble ( P&G), a Abhishek radi za Yahoo. Pričali su nam kako su se upoznali, kako je živjeti u Indiji. Na interaktivan način učenicima su predstavili Indiju, a učenici koji su točno odgovorili  dobili su poklončiće iz Indije.  Šezdesetak znatiželjnih  učenika  postavljali su puno zanimljivih pitanja. Ovo je ujedno  bila i prigoda da razgovaraju na engleskom jeziku. Vrijeme je brzo prošlo, a nama je ovo bilo lijepo iskustvo. Susret je organizirala učiteljica  Biljana Pavić. Goste je dočekao pozdrav dobrodošlice na hindskom jeziku koji je napisala učiteljica informatike Ivana Vezjak.  Susretu su nazočile učiteljice Tamara Glavaš, Anica Bokor, Ivana Vezjak,  Biljana Pavić, vjeroučiteljica Vianea Pezer, pedagoginja Ivana Gašparac i psihologinja Tihana Glas.

Na ovom linku  možete pogledati HRT-ovu 8 minutnu emisiju o njihovom životu u Mumbaiju.

Galeriju fotografija možete pogledati ovdje.

mr.sc. Biljana Pavić