Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Administrator , 23. 10. 2017.

„ Marijo, ti si nebeski spas, što bi željela od nas… Ti bi željela naša srca mlada u ovom trenutku, evo sada.“

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

19. listopada ove godine u našoj školi obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Program je započeo molitvom majci Mariji „ Nebeskoj Majci“ koja nas je uvela u molitveno ozračje krunice. Molitvu je pročitala učenica 5.b razreda Luna Kozary, a desetinu krunice predmolili su učenici 7. b razreda. Tako smo se pridružili inicijativi „Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir“ koja se svake godine obilježava 18. listopada.

Uslijedile su pjesme 4. a b razreda „ Hvaljen budi i Bože, tebi pjevam ja “ , te recitacije „O kruhu i Božje dijete“ . Učenice 2. a Ema i Leda izvele su igrokaz  „Važno zrno“ , 3. b recital „Pjesme iz pekarnice“, 3. a recitaciju „Kruh moje bake“ .

Pjesmu „Kruh naš“ otpjevali su nam učenici 3. a i b razreda. Nakon pjesme župnik vlč. Vladimir Delić blagoslovio je nas i darove kruha koje su donijeli učenici naše škole.

Nakon programa učenici 7. razreda Viktorija Mandurić, Magali Antunović, Stjepan Kramar i Marko Škugor zajedno s učiteljicama Ljiljanom Opančar, Jasenkom Matijević, Mirtom Ćosić, pedagoginjom Ivanom Gašparac i vjeroučiteljicom Ružicom Papić posjetili su „Dom za odgoj djece i mladeži“  , u Osijeku.  Sa sobom su ponijeli  nešto od proizvoda koje su učenici naše škole donirali nakon blagoslova i time pokazali kako se ljubav očituje na djelu.

s. Vianea Ana Pezer