Projekt "Volim životinje"

Autor: Administrator , 7. 6. 2022.

Učenici 2.a i 2.b razreda su  prošli tjedan u sklopu projekta „Volim životinje“ posjetili veterinarsku ambulantu. Cilj ovog projekta je bio učenicima približiti problematiku kućnih ljubimaca (oni nisu samo igračke, nego živa bića sa svojim potrebama.

Očekivani ishodi  ovog projekta su:

• biti odgovoran prijatelj kućnih ljubimaca sa svim obvezama koje se od njih očekuju

•  steći uvid u informacije o zaštiti životinja koje mogu koristiti svakodnevno;

• naučiti o pravilnom pristupu životinjama i poštivanju njihove prirode; shvatiti pojam humanog djelovanja; dobiti mogućnost da pomognu životinjama koje o njima ovise; naučiti da budu odgovorna prema životinjama;

• kroz različite sadržaje usvojiti vrijednosti nenasilja, suosjećanja, poštivanja različitosti vrsta

Tijekom godine smo skupljali donacije za Azil, a predstavnici razreda su i posjetili Azil. Ovo je bio samo nastavak ostvarenja projekta.

U veterinarskoj ambulanti su nas  rado ugostili veterinari koji rade u ambulanti.

Veterinar dr. Marko Valentić nas je proveo kroz ambulantu. Pokazao je učenicima gdje se primaju životinje na pregled i što sve mora imati jedna veterinarska ambulanta.

Objasnio je učenicima kako se postaje veterinar, kako se pravilno brinuti o kućnim ljubimcima i kako biti odgovorni vlasnici svojih ljubimaca.

Učenici su naučili i kako pravilno pristupiti psu i kako poštovati njega, ali i svaku drugu životinju i njihove potrebe.

Zatim je  strpljivo odgovarao učenicima na njihova pitanja kojih je bilo jako puno.

Ovaj posjet je učenicima bio jako zanimljiv i poučan.

Kako nam je bilo možete pogledati u galeriji.

učiteljica Ljiljana Opančar