Kad je moja baka bila mala

Autor: Administrator , 16. 5. 2023.

Autorica knjige Mateja Vukmir, jučer je na književnom susretu u našoj školi, predstavila  učenicima i njihovim bakama svoju slikovnicu Kad je moja prabaka bila mala.

Učenike je upoznala s vremenom o kojemu  slikovnica pripovijeda. To je vrijeme kada je život ovisio o vještinama i spretnosti ljudi jer nije bilo interneta, struje, televizora, perilica  niti drugih kućanskih pomagala, robnih centara ni trgovina, koje mi danas imamo na svakom koraku.

Autorica je naglasila da je slikovnicu napisala da bi sačuvala sliku vremena koje je obilježilo obiteljsko druženje. Naglasila je koliko je bila bitna obiteljska komunikacija koja se odvijala za vrijeme zajedničkog ručka te zajednička proslava blagdana.
 Opisani su običaji jednog slavonskog sela koje se zove Vukojevci.
U slikovnici je mnogo riječi koje djeca ne razumiju, ali se na kraju nalazi Mali etnografski rječnik.

Poseban interes za slikovnicu pokazale su bake koje su na susret došle sa svojim unucima te pričale o svojoj mladosti i pokušale odgovoriti na postavljeno pitanje: Čije je djetinjstvo zanimljivije i bolje?

Anica Bokor, knjižničarka

« Svibanj 2024 »