ZAJEDNO MOŽEMO VIŠE: Prevencijom i alternativom do sigurnog grada

Autor: JASNA NOVOTNI, 12. 3. 2012.

08. ožujka 2012. učenici 6.a i 6.b razrednog odjela i njihove razrednice Sandra Štiks i Zorica Jukić nazočili su edukativno-kreativnom predavanju pod nazivom ZAJEDNO MOŽEMO VIŠE.

Predavanje je provedeno u sklopu PREVENTIVNOG PROGRAMA   PU osječko – baranjske i Grada Osijeka. Učenicima se obratio gospodin Željko Vranković, djelatnik PU, te je učenicima objasnio koje su zadaće policajca, upoznao ih sa zakonskim propisima, zakonskom zaštitom,  kažnjivim radnjama i upozorio na posljedice ovisnosti. Podučio ih je koja je uloga policije i koja je naša građanska uloga. Kao zanimljivost naveo je podatak da je čovjek koji  je razvio  daktiloskopiju (otkrivanje kriminalaca pomoću otisaka prstiju) Hrvat Ivan Vučetić. Za kraj nam je predstavio  našeg kontakt policajca Ivu Gradištanca. Obojica su rado i spremno odgovorila na učenička pitanja.

Ugodna se komunikacija nastavila i s nositeljem projekta  Udruge G.P. „ Osječka škola“  gospodinom Filipom Lažetom. S učenicima je podijelio svoja iskustva  i ispripovijedio neke životne tragedije ovisnika.  Na kraju su učenici s Prikom zapjevali stihove njegove pjesme: „Neću drogu pa što mi mogu...“, a on im je poručio da su upravo oni budućnost Hrvatske i da mogu ostvariti što god žele budu li dosljedni zdravom načinu života.

U ovim obavjesnim i zanimljivim sadržajima protekla su dva školska sata, a učenici su uočili potrebu za što više takvih predavanja.

Zorica Jukić, prof.