TJEDAN MOZGA 2012. GODINE

Autor: TAMARA GLAVAŠ, 3. 5. 2012.

Ove smo godine Tjedan mozga  u Osnovnoj školi August Šenoa obilježili  izlaganjem prošlogodišnjih plakata  u predvorju škole.

Također su učenici i nekoliko učitelja gledali snimljenu znanstvenu emisiju „Mozak bebe“  iz američke serije „Tajni život mozga“ prikazane na HRT-u.  Nakon toga  učenice 5. a razrednog odjela , uz suradnju s profesoricom Anticom Kelavom izradile su plakat na temu „Tjedan mozga - Otporan na stres“  koji je izložen u predvorju škole. Plakat „Moždani udar“, koji su prije nekoliko godina radili učenici na radionici iz biologije koju je vodila prof. Antica Kelava, u sklopu projektnog dana „Minute za zdravlje“, izložen je u učionici biologije i kemije.

U sklopu obilježavanja Tjedna mozga u predvorju škole, na panou je prof. Sandra Štiks izložila tiskane materijale pod naslovom Optičke iluzije. U sklopu toga je kratak tekst o uočavanju boja i čitanja teksta. Nadalje, na prigodnom tekstu je pokazan fenomen ljudskoga mozga, kako možemo razumjeti tekst ako su slova izmiješana, pod uvjetom da su prvo i posljednje slovo na pravome mjestu.

Antica Kelava, prof.