Obilježavanje Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta u Šenoi

Autor: Administrator , 15. 2. 2024.

Učenici od 5. do 8. r. pod vodstvom svojih učiteljica Hrvatskoga jezika Marine Bubalo, Zorice Jukić i Nikoline Novaković u dvotjednom su projektu obilježili „Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta i sprječavanje zločina protiv čovječnosti“.

Učenici 8. a razreda istraživali su poznate ljude koji su doživjeli strahote Holokausta te su napravili njihove lažne profile preko stranice „Fakebook“, čitali su ulomke iz Dnevnika Anne Frank, pogledali su istoimeni film, virtualno su prošetali nacističkim logorima: Auschwitz, Treblinka, Belzec te su se preko prezentacije učenice Lucije Burić, čiji je pradjed Kamilo Firinger dobio odličje „Pravednik među narodina“, upoznali s istim. Učenici 7. a i 8. b razreda radili su kviz o Holokaustu, virtualno posjetili kuću Anne Frank te su, inspirirani pjesmom židovskog pjesnika Pavela Friedmana, „Nikad nisam vidio drugog leptira“, izrađivali leptire koji su predstavljali sjećanje na stradalu djecu tijekom Drugog svjetskog rata. Učenici 5. a razreda na srcima koje su izrezali od kolaž papira pisali su antiratne poruke na glagoljici, a učenici 5. b i 6. a i b razreda istraživali su simbole te izrađivali origami Davidove zvijezde. Učenici su se složili kako su ljudi, poput leptira, trebali biti okruženi slobodom i pravom na život.