> Projekti  > Erasmus+  > E=ms2

KA2 projekt "E = ms2 " (Earth = math science society)

U okviru Erasmus+ programa, osim Ključne aktivnosti 1 (KA 1) u sklopu koje naša škola provodi 2 projekta, postoji i Ključna aktivnost 2, koja je osmišljena kako bi poticala razvoj i prijenos inovativnih praksi te provedbu zajedničkih inicijativa kojima se promiče suradnja i razmjena iskustava na europskoj razini.

Naša škola po prvi puta sudjeluje u projektu ovakve vrste, što je izravan rezultat sudjelovanja naših djelatnika na seminaru u prethodnom Erasmus + projektu, gdje su se povezali s kolegama iz europskih škola i odlučili surađivati na ostvarivanju zajedničkih ciljeva.

Riječ je o projektu školskog partnerstva između 5 škola na temu klimatskih promjena kroz kreativnu nastavu na područjima matematike, kemije, fizike, geografije i povijesti. Partnerske škole dolaze iz Švedske, Francuske, Hrvatske, Portugala i Španjolske a cilj nam je podići svijest među učenicima, učiteljima i roditeljima o klimatskim promjenama i razvijati obrazovanje za održivi razvoj. Osim 11 učitelja u mobilnostima će sudjelovati i 20 učenika koji će putovati u navedene zemlje u posjet partnerskim školama. Na taj način će imati priliku upoznati i raditi zajedno sa svojim vršnjacima u različitim europskim državama, razvijati jezične, interpersonalne i međukulturalne vještine.

vijesti

Nove Erasmus mobilnosti - KA2 projekt - OŠ „ A. Šenoa“ - vratili smo se iz Portugala

Autor: Administrator , 4. 4. 2022. 10:38

Trebalo nam je puno vremena da sredimo dojmove sa svoga putovanja i stavimo ih na papir. Naime, ovo je nastavak priče o mobilnosti učenika i nastavnika OŠ „A. Šenoa“ u sklopu Erasmus+KA2 projekta „E=MS2“ EARTH=MATHS SCIENCES SOCIETY

Osijek – Budimpešta – Pariz – Riom i nazad

Autor: Vedran Čerina, 15. 11. 2021. 14:32

Učenici 6.a razreda Katja Bačić, Natali Ljikar, Karlo Peček, Nikolina Šimić, Lucija Burić i Borna Čikojević uz pratnju učiteljica Zorice Jukić, Lidije Grganović te projektnog koordinatora Vedrana Čerine u listopadu su sudjelovali na prvom putovanju u sklopu Erasmus+ KA2 projekta u Francusku.

TJEDNI JELOVNIK:

20.6.-21.6.2022.