Pravilnik o radu školske knjižnice

IZVADAK IZ PRAVILNIKA O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

1. Knjižničnu građu imaju pravo koristiti: učenici, nastavnici i stručni suradnici, te ostali djelatnici škole.
  2. Knjižničnu građu korisnicima posuđuje samo knjižničarka u redovnom radnom vremenu školske knjižnice.
  3. U prostoru čitaonice korisnici mogu koristiti svu knjižnu građu, osobito referentnu zbirku koja se ne posuđuje izvan knjižnice, časopise i AV građu po potrebi.
  4. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi samo 1 naslov u vremenskom trajanju od 14 dana.
  5. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine, te časopise i AV građu za potrebe nastave.
  6. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećenja i uništavanja (šaranja, potcrtavanja, trganja listova, prljanja, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota).
  7. Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu, odgovoran je za nadoknadu štete. Za posuđenu knjižničnu građu odgovara uvijek onaj tko ju je posudio.
  8. Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti i vratiti u školsku knjižnicu, i to istovrsni primjerak kakav je posudio.
  9. Korisnici knjižnice dužni su javiti knjižničaru svoj trajni odlazak iz Škole. Prije odlaska iz Škole dužni su vratiti svu posuđenu knjižničnu građu u školsku  knjižnicu.
  10. Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine. Na kraju školske godine, prije ljetnih praznika, učenici moraju razdužiti u školskoj knjižnici svu posuđenu knjižničnu građu.
  11. Pristup policama s knjižnom građom i časopisima je slobodan.
  12. U knjižnici i čitaonici treba vladati red i mir. Korisnika koji narušava radnu atmosferu, knjižničar je dužan udaljiti iz prostora knjižnice i čitaonice, kako bi ostali korisnici mogli neometano koristiti usluge knjižnice.

MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA O RADU KNJIŽNICE I ČITAONICE!

TJEDNI JELOVNIK 12.-14.6.2017.

PONEDJELJAK: šokački prutić- cedevita