Projektnim danom na temu Dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo Dan Eko-škole

Autor: Administrator , 31. 10. 2022. 08:47

Naša škola već devetnaest godina ima prestižan status Međunarodne Eko-škole (na proljeće očekujemo platinasti status Eko-škola). Taj status stekli smo marljivim radom na promicanju ekološkog odgoja i obrazovanja među našim učenicima, roditeljima, uposlenicima škole i lokalnoj zajednici. Prema smjernicama ovoga programa u obvezi smo svake godine organizirati projektni dan tj. Dan Eko-škole.

Ove godine obilježili smo ga 17. listopada 2022. temom Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici zajedno sa svojim učiteljima, roditeljima i vanjskim suradnicima marljivo su radili u 14 radionica.

mrežna stranica učiteljice Sandre Štiks sa sadržajima nastave matematike

Autor: SANDRA ŠTIKS, 29. 3. 2021. 10:50

Na sljedećem linku možete pronaći aktivnosti i sadržaje vezane za matematiku. Stranica se nadopunjuje novim materijalima svakog tjedna. Ako ste izostali s nastave, pogledate propušteno ili ponovite ono što ste malo zaboravili.

eTwinning škola

Autor: Administrator , 23. 5. 2020. 12:24

Sretni smo i ponosni što možemo objaviti da je OŠ August Šenoa dodijeljena oznaka eTwinning škole za 2020. - 2021. Ovom nagradom nagrađuje se sudjelovanje i rad na eTwinningu na školskoj i međunarodnoj razini. Slijedi se ideja eTwinninga kojom se želi nagraditi ne samo pojedine učitelje, već i timove učitelja i ravnatelje škola.

Danas je međunarodni dan Pačjeg plesa…

Autor: Administrator , 14. 5. 2020. 17:06

Werner Thomas živio je u blizini skijališta u Švicarskoj. Često je promatrao bogataše kako hodaju i skijaju i usporedio ih sa geganjem pataka. To ga je potaklo na skladanje pjesme uz koju vrlo brzo smišlja i ples, pedesetih godina 20. stoljeća. Sedamdesetih godina ples postaje poznat u Nizozemskoj, a kasnije i u Americi. Jednom prilikom, na proslavi – sajmu, nije bilo pačjih kostima, pa su se mještani obukli u kostime pilića. Taj običaj plesanja u kostimima pilića postaje popularan, te se izvodi na različitim slavljima. O njemu pišu i u svjetskim novinama. Pjesmu izvode tijekom godina različiti izvođači, a neki sastavi dobivaju i prestižne nagrade. Kod nas je pjesmu snimila Grupa 777.

Dan ružičastih majica i predavanje "Za bolji svijet bez nasilja"

Autor: SANDRA ŠTIKS, 1. 3. 2020. 17:49

Dan ružičastih majica u 6.a