> Nastava  > Natjecanja
Natjecanja

Sudjelovali smo u robotičkoj online simulacijskoj ligi

Autor: Administrator , 1. 7. 2020. 07:47

Tijekom online nastave (svibanj, lipanj) naši informatičari sudjelovali su u robotičkoj online simulacijskoj ligi koje je organizirao Hrvatski robotički savez. Natjecanje se provodilo online kroz 5 natjecateljskih kola. Zadaci su bili prilično složeni i učenici su morali programirati robota da prođe zadanu stazu prateći liniju, prolazi kroz labirint, putuje prometnicama kojima je dio dionice zatvoren itd.

Uspjesi naših informatičara

Autor: Administrator , 28. 2. 2020. 21:50

Ove godine na županijsko natjecanje iz informatike pozvano je četvero učenika naše škole. Ponosni smo što imamo čak dva županijska prvaka! Lana Baćani i Ivano Šarac, učenici 5.razreda, natjecali su se u kategoriji Digitalne kompetencije. Ivano je osvojio 1. mjesto, a Lana 9. mjesto. Ivano se natjecao i u zahtjevnoj kategoriji - Algoritmi. Filip Sučić natjecao se u kategoriji 6. razreda (Digitalne kompetencije) i osvojio 12. mjesto. Luka Baćani, učenik 8.raz., u kategoriji Osnove informatike bez problema osvojio je 1.mjesto u Županiji!

Adventske zvjezdice - finalna večer

Autor: Administrator , 2. 1. 2020. 15:15

U petak, 20. prosinca  u 18 sati u organizaciji udruge Snaga kulture u trgovačkom  centru ex  Mercator održala se  finalna večer  OSJEČKO- BARANJSKOG JUNIOR VOICE FESTIVALA pod nazivom ADVENTSKE ZVJEZDICE.

Natjecanje Dabar 2019

Autor: Administrator , 4. 12. 2019. 21:49

Od 11. do 15. studenoga održano je Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja. Već tradicionalno, sudjelovali su i učenici naše škole i to oko stotinjak učenika od 1.-8.razreda. Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku, logičko razmišljanje i računalno razmišljanje kroz online izazove koji se sastoje od niza zanimljivih zadataka.

Klokan bez granica 2019.

Autor: Administrator , 17. 5. 2019. 15:20

I ove godine učenici naše škole sudjelovali su na Međunarodnom matematičkom natjecanju "Klokan bez granica". Ukupno je sudjelovalo 64 učenika od 2. - 8. razreda, a čak šest njih se plasiralo u 10% najboljih natjecatelja.

Erste Plava liga

Autor: Administrator , 13. 5. 2019. 09:24

Učenici naše škole su i ove godine sudjelovali na najmasovnijem dječjem natjecanju u atletici koje se organizira diljem hrvatske za treće,četvrte, pete i šeste razrede.

Ove godine je natjecanje organizirano u dva dana. Prvi dan natjecali su se peti i šesti razredi, a drugi dan treći i četvrti. Zbog lošeg vremena prvi dan se proveo u atletskom tunelu te je ukupno sudjelovalo 712 učenika.

I ove godine sudjelovali smo na robotičkom natjecanju CM Liga

Autor: Administrator , 9. 5. 2019. 23:16

U školskoj godini 2018./2019. po treći put sudjelovali smo u natjecanju iz robotike CM Liga kroz koji učenici programiraju mBot robote te rješavaju različite probleme i problemske zadatke. Natjecanje se odvijalo kroz četiri kola tijekom školske godine, a neki od problema bili su: praćenje crte, pronalaženje izgubljenog prijatelja i izbjegavanje prepreka.

Državno natjecanje iz informatike

Autor: Administrator , 1. 4. 2019. 08:10

Državno natjecanje iz informatike INFOKUP 2019. i ove godine se održalo u Primoštenu od 19.-22. ožujka 2019.  Učenici iz cijele države natjecali su se u kategorijama: Logo, Primjena algoritama, Digitalne kompetencije, Razvoj softvera i Osnove informatike. Naša škola je po treći puta sudjelovala na državnom natjecanju iz informatike, a ove godine školu je predstavljao učenik Zvonimir Sučić (8.a). Zvonimir je nakon osvojenog prvog mjesta na Županijskom natjecanju u kategoriji Osnove informatike bio pozvan na Državno natjecanje kao jedini osnovnoškolski predstavnik iz Osijeka.

Rezultati županijskog natjecanja iz hrvatskog jezika Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 13. 3. 2019. 15:30

13. ožujka u našoj školi održano je županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika. Program je započeo pozdravnim govorom ravnatelja škole, K. Ćosića te kratkom izvedbom učenika naše škole koji su prikazali dio mjuzikla Čarobnjak iz Oza. Rezultati natjecanja te testovi dostupni su u privitku.

TJEDNI JELOVNIK: 9.-13.3.2020.

PONEDJELJAK: bučino pecivo sa sirnim namazom- čaj

UTORAKhrenovka u lisnatom tijestu- jabuka

SRIJEDA: kukuruzni štapić- mlijeko