Mali ekolozi pozdravili jesen

Autor: Administrator , 20. 10. 2009.

Skupina ekologa 1.b odjela naše škole uputila se prije ovog zahladnjenja u Striborgrad. Prelijepa i topla jesen izmamila ih je  u prirodu. Klikom na "Opširnije" pročitajte što su radili, a u foto-galeriji pogledajte slike!

Mirna, Sara, Karla, Erika i Jakov i njihove pomagačice iz petog razreda Arijana, Brigita i Marina  te učiteljica Biljana proveli su prelijepo popodne u parku. Tamo su uživali u igri, ljuljanju i trčanju. Od prikupljenih grančica, lišća i plodova jeseni napravili su građevinu u pješčaniku. Nazvali su je Međunarodna Eko-škola OŠ August Šenoa te složili naziv od grančica. Poslije toga prepoznavali su kroz igru koje su drvo žmireći dotakli. Nakon veselog druženja prošetali su kroz park kupeći kestenje i lješnjake. Valjali su se po lišću i bacali ga u zrak. Šetalištem su prošetali uz Dravu vidjevši divlje patke kako uživaju u kupanju. Na glavnoj osječkoj tržnici zaustavili su se kako bi nadopunili boce vodom te Radićevom ulicom preko novog željezničkog mosta stigli do škole. Ispred škole su ih umorne, ali zadovoljne zbog ugodno provedenog popodneva dočekali roditelji i poveli kućama.

Biljana Pavić,prof.