Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Administrator , 18. 11. 2014.

OŠ August Šenoa 17. studenog 2014. prigodnim je programom obilježila Dan sjećanja na Vukovar. Program, koji su organizirali nastavnici povijesti Vlasta Boček i Vedran Čerina, započeo je školski zbor, pod vodstvom Romane Borš-Mačak, izvodeći pjesmu “Vukovaru, srećo, dobar dan!”. Program je nastavljen uz video koji prikazuje memorijalna mjesta u Vukovaru te prezentaciju s fotografijama grada Vukovara.

Učenice osmih razreda Beatriz Brkić, Lara Uglik i Katarina Raiz čitale su svoje literarne radove o Vukovaru nastale pod vodstvom nastavnice hrvatskog jezika Anice Bokor. Učenice sedmih razreda, Ana Marić i Magdalena Skroza, pročitale su “Priču o gradu” Siniše Glavaševića, heroja Domovinskog rata. Program je završen Molitvom za pokojne koju je pročitala Petra Lucić te zajedničkom molitvom učenika i djelatnika škole.

Kao i svake godine OŠ August Šenoa pridružuje se ostalim osječkim školama u obilježavanju Dana sjećanja na Vukovar. Učenici su se okupili pred školom te sa svojim razrednicima i drugim djelatnicima škole u povorci krenuli prema Vukovarskoj ulici. Tamo ih je dočekao i ravnatelj škole Krešimir Ćosić te su zajednički upalili svijeće i odali počast gradu Vukovaru.

Ova tužna, 23. obljetnica pada Vukovara, podsjetnik je na žrtvu grada Vukovara koja nikada neće biti zaboravljena.

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

Kristina Božurić