Vokalna skupina "Petrijevčanke" održala edukativni koncert za učenike "Pjesmom kroz Hrvatsku"

Autor: Administrator , 16. 12. 2014.

U četvrtak , 11. prosinca 2014. održan je u holu škole edukativni koncert  „Pjesmom kroz Hrvatsku“ za učenike od 4. do 8.razreda. A cappella koncert su održale članice Vokalne skupine "Petrijevčanke". Iako je publika bila malobrojna, pjevačice su na zabavan i zanimljiv način prezentirale hrvatsku tradicijsku glazbu. Učenici su uz pjesmu "proputovali" od istoka do juga Hrvatske, upoznali glazbene značajke hrvatskih regija, pa i zapjevali višeglasno.

Projekt "Pjesmom kroz Hrvatsku" prepoznala je i financijski podržala Osječko-baranjska županija. Koncert je za učenike besplatan, a tematski se nadovezuje na ovogodišnje obilježavanje Dana škole.

VS „Petrijevčanke“ djeluje tri godine i njeguje višeglasnu vokalnu glazbu različitih žanrova: klasičnu, zabavnu, tradicijsku, duhovnu. Osim samostalnih koncerata, nastupaju i na mnogim manifestacijama poput Petrijevačkih žetvenih svečanosti, Ljetu Valpovačkom, Đakovačkim vezovima... Voditeljica skupine je Romana Borš-Mačak, mag.mus., nastavnica Glazbene kulture u našoj školi.