Osnovna škola August Šenoa postala je vježbaonica Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti

Autor: Administrator , 16. 1. 2015.

U četvrtak, 15. siječnja 2015. održan je sastanak s prodekanicom za nastavu Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku, dr. sc. Vesnicom Mlinarević i njenim suradnicama. Dr.sc. V.Mlinarević i ravnatelj škole Krešimir Ćosić na sastanku su dogovorili kako će naša škola ove godine postati vježbaonica za studente Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku.

Studenti će od 16. ožujka u našoj školi pratiti nastavu naših učiteljica te samostalno održavati nastavne sate. Cilj je osposobiti studente za primjenu stečenih teorijskih znanja u praksi, što će se ostvariti kroz suradnju naših učiteljica ,profesora metodike Fakulteta i studenata.

Studenti će u sklopu metodičkih vježbi pratiti nastavu naših učiteljica te uz savjetovanje s njima i profesorima metodike na fakultetu samostalno održati nastavne sate. Učiteljice će vrednovati rad studenata te im svojim iskustvom pomoći planirati daljni rad.

Ravnatelj Krešimir Ćosić istaknuo je kako je naša škola ponosna što će na ovaj način omogućiti studentima primjenu stečenih znanja i razvijanje vještina potrebnih za uspješan rad sa učenicima.