Zapaženi rezultati naših učenika

Autor: Administrator , 17. 3. 2015.

Matej Čivić, učenik je 8. b razreda i član AK Slavonija-Žito. Dominik Dražić, učenik 8. a razreda, stolnotenisač je STK Vodovod-Osijek. Obojica su postigli značajne sportske rezultate čime su skrenuli pozornost na sebe.

Koliko dugo se baviš bacanjem koplja i zašto baš ta disciplina?

Matej: „Atletikom, točnije bacanjem koplja, bavim se profesionalno 6 mjeseci, a tu disciplinu odabrao sam jer mi se to odmah svidjelo i vidio sam da mi dobro ide.“

Koliko se dugo baviš stolnim tenisom i otkud interes za taj sport?

Dominik: „Ovo mi je osma godina. Bratić me odveo na jedan trening, svidjelo mi se pa sam se upisao.“

Gdje vam se održavaju treninzi i koliko puta tjedno treniraš?

Matej: „Treniram šest puta tjedno po 90 minuta. Treninzi se održavaju na terenu nogometnog stadiona Gradski vrt, a u slučaju lošeg vremena treniramo u teretani.“

Dominik: „Treninzi se održavaju u dvorani Gradski vrt. Treniram svaki dan po 90 minuta.“

Kako izgleda jedan tvoj trening?

Matej: „Trening započinjemo zagrijavanjem. Zatim bacamo koplje te slijedi istezanje. Ako je ostalo vremena, odemo i u teretanu.“

Dominik: „Trening započinje igranjem za stolom. Zatim trčimo 20 min te odrađujemo fizičke vježbe.“

Kako si uopće počeo trenirati?

Matej: „Treneri AK Slavonija-Žito došli su u školi. Mi učenici bacali smo medicinke te su treneri primijetili da imam dobar trzaj i da mogu daleko baciti.“

Dominik: „Bratić me odveo na jedan trening, svidjelo mi se i upisao sam se.“

Jesi li ostvario već neke značajnije rezultate?

Matej: „8. ožujka u Splitu je održano Državno natjecanje na kojem sam zauzeo 2. mjesto u kategoriji kadeta, koplje težine 600 grama, s rezultatom 46.24m, a prošle godine u Zagrebu bio sam 3. u kategoriji mlađih kadeta.“

Dominik: „Na prvenstvima na nivou države osvojio sam 5 do 6 prvih mjesta u kategoriji kadeta te imam nekoliko 2. i 3. mjesta. Reprezentativac sam Hrvatske u kategoriji kadeta.“

Imaš li uzora?

Matej: „Uzor mi je Čeh Jan Železny koji je koplje bacio 100m i time postavio svjetski rekord.“

Dominik: „Uzor mi je Kinez Zhang Jike.“

I Matej i Dominik još uvijek imaju i želju i motivaciju za nastavkom bavljenja sportom, a u tome im pomažu i njihove obitelji koje ih podržavaju u onome čime se bave. Obojici su cilj, kao i svakom sportašu, Olimpijske igre.

Nadamo se da će Matej i Dominik svoj cilj jednoga dana i ostvariti i u tome im želimo puno sreće i uspjeha.

Slavonija Žitu 11 medalja

Na Zimskom bacačkom atletskom kupu u Splitu nastupili su i članovi Slavonija Žita. Bili su uspješni i osvojili 11 medalja, od čega pet srebrnih i šest brončanih. Seniorskoj atletici vratila se Ivana Vuković koja je osvojila dva druga mjesta u bacanju koplja (600 g) s rezultatom 44,73 metara i bacanju kugle (4 kg) od 6,24 metra. Kadetkinja Stela Milinković osvojila je dva treća mjesta u bacanju kugle (6,06 metara) i kladiva (27,31 metara).

Kod juniora Davor Kuna bio je drugi u bacanju koplja težine 800g (55,90m) kao i Filip Hranić u bacanju kladiva od 6kg (50,18m). Kod kadeta srebrni je bio i kadet Matej Čivić u bacanju koplja od 600g (46,24m). Brončanim medaljama okitili su se juniori Antonio Štenc u bacanju diska od 1,75kg (35,53m) i Filip Krpan u bacanju kladiva od 6kg (44,91m), mlađi junior Robert Karasek bacanju kladiva od 5kg (40,26m) te mlađa juniorka Petra Durgel u bacanju koplja od 500 g (33,62m). (K.L.)

Tica ispred osječkog dvojca Banek - Dražić

Jakov Tica, član GSTK-a Zagreb, proslavio se na prvom ovosezonskom TOP-u 12 kadeta koji se igrao u stolnoteniskoj dvorani osječkog Gradskog vrta. Tica je osvojio prvo mjesto sa svih 11 pobjeda, tijekom turnira je izgubio samo četiri seta, od toga dva u susretu protiv domaćeg stolnotenisača Marija Baneka (Vodovod Osijek) koji je i odlučivao o prvom mjestu. Tica je taj susret dobio s tijesnih 3:2, a koliko je u derbiju cijelog turnira bilo neizvjesno i napeto dovoljno govori to što je Banek u petom setu prokockao meč-loptu, a samim time i prvo mjesto na turniru. Banek je bio drugi s omjerom 10-1, a pokal u Gradskom vrtu osvojio je još jedan igrač domaćeg Vodovod Osijeka Dominik Dražić. S osam pobjeda i tri poraza Dražiću je pripalo treće mjesto, što je za njega odličan rezultat jer dva tjedna uoči turnira zbog bolesti nije mogao ni stati za zeleni stol. U društvu 12 najbolje rangiranih hrvatskih kadeta igrao je još jedan član osječkih “vodenih” Tomislav Markotić koji nije imao svoj vikend te je natjecanje završio na posljedjem 12. mjestu bez pobjede. Daleko iza tri najbolja, Tice, Baneka i Dražića, plasirali su se preostali igrači. Na četvrtom mjestu završio je stolnotenisač zadarskog Donata Filip Miljatović (6-5). Iza njega bili su Matej Lacković iz zagrebačkog Tisa, zatim Leon Šantek iz Ljubeščice, Leon Španić iz Svetog Lovreča...

Inače, Tica, Banek i Dražić pozvani su i na pripreme hrvatske reprezentacije (kadeti i juniori) koje će se održati u prvom tijednu siječnja 2015. (I. Li.)

Izvor: www.glas-slavonije.hr