Zapaženi rezultati naših učenika

Autor: Administrator , 13. 5. 2015.

Hrvatski stolnoteniski kadeti u Zadru su igrali TOP 12, a ispred svih je bio mladi igrač Vodovod Osijeka Dominik Dražić. Iako je TOP 12 okupljanje najboljih, u Zadru ipak nisu igrali svi najbolji. Dvojica prvoplasiranih, član Vodovod Osijeka Mario Banek te Zagrepčanin Jakov Tica, već su osigurala mjesto u reprezentaciji Hrvatske i nastup na Europskom prvenstvu tijekom srpnja u Slovačkoj te su bili oslobođeni nastupa na TOP 12. No zadarski turnir odgovorio je tko će biti treći član reprezentacije, a borba se vodila između Osječanina Dominika Dražića i domaćeg igrača Filipa Miljatovića.

U posljednjem kolu TOP 12 Dominik je pobijedio Filipa s uvjerljivih 3:0 te tako osigurao prvo mjesto na turniru i “vizirao” poziciju u kadetskoj vrsti te put na eurosmotru. Zanimljivo, tijekom sezone Miljatović je bio jedini kadet kojega Dražić nije mogao pobijediti, no u najvažnijem meču mladi osječki “pingpongaš” odigrao je i sjajno i hrabro te bez većih problema dobio Zadranina. Drugo mjesto na TOP 12 osvojio je Lovro Zovko (jedan poraz), a treći je bio Miljatović s tri poraza. Među našim najboljima kadetima nastupila su još dva člana “vodenih” Tomislav Markotić i Mihael Lacković. Markotić je završio na petom mjestu sa skorom 5-5, a odmah iza njega bio je Lacković (4-6).

Izvor: Glas Slavonije

Čestitamo našem učeniku Dominiku Dražiću na postignutom uspjehu i želimo mu puno sreće i uspjeha na nadolazećim natjecanjima!

Ravnatelj škole

Krešimir Ćosić, prof.