Školski pjevački zbor nastupio je na 2.Vedrofonu u Belišću

Autor: Administrator , 3. 6. 2015.

U organizaciji Grada Belišća, Centra za kulturu Sigmund Romberg i Turističke zajednice grada Belišća u subotu, 30. svibnja 2015. godine u nastavno sportskoj dvorani prepunoj publike i dječjeg smijeha održan je drugi Belišćanski dječji festival Vedrofon. Naš zbor je po dolasku najprije imao tonsku probu, a zatim uz pratnju turističkih djelatnika pošao u obilazak Belišća uz razgledavanje znamenitosti grada i naravno, sladoled.

Festival je prigodnim riječima otvorio gradonačelnik Dinko Burić. Voditelji Vedrofona bili su Branko Uvodić i Maja Korpar. Oko šest stotina raspjevanih malih zboraša izveli su dvadeset i osam pjesama u natjecateljskom dijelu. Sve izvedbe pomno je pratilo stručno prosudbeno povjerenstvo u sastavu: dr. sc. Vesna Svalina, Valerija Fishbach, prof. i Aleksandra Čeliković Cvidrak, mag. mus. Za vrijeme odlučivanja o nagradama nastupili su polaznice plesnog tečaja te nekoliko zborova . I naše predstavnice su  također nastupile u tom dijelu programa s pjesmom "Rumour has it".

Prvu nagradu – Zlatni belišćanski listić osvojila je OŠ Ljubljanica iz Zagreba.Naš zbor dobio je diplomu za najupečatljiviju višeglasnu izvedbu. Uz glasovirsku pratnju prof.Branimira Pepića pjevali su skladbu J.S.Bacha: "Ah, što volim pjesme zvuk" te pjesmu koju je uglazbio N.Grabar :"Antuntun".

Voditelj programa g.Branko Uvodić naš zbor je najavio slijedećim riječima: "Dječji zbor OŠ August Šenoa iz Osijeka je i prošle godine nastupio na Vedrofonu. Zbor nastupa na svim školskim priredbama, sudjeluju u obilježavanju važnih nadnevaka u gradu Osijeku, nastupali su na međunarodnoj smotri Intervox, bili su gosti Umjetničke akademije na Božićnom GLAZB-OS-u. U dva navrata u Varaždinu na Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži osvojili su srebrnu plaketu. Snimili su nosač zvuka "Hajdemo djeco!" i video spot za Dječju televiziju, te se zahvaljujući glasovima publike našli na DVD-u top 20 dječjih zborova za 2014. Voditeljica zbora je Romana Borš-Mačak, mag.mus ."

Nakon proglašenja pobjednika i zatvaranja  festivala, svi zborovi pošli su na zajedničku svečanu večeru u dvoranu Kristal u Belišću. Naši zboraši  ponijeli su kući lijepe utiske  i nezaboravna sjećanja.

Romana Borš-Mačak, mag.mus.