Izložba „Osječka spomenička baština“

Autor: Administrator , 3. 6. 2015.

U OŠ August Šenoa u utorak, 2. lipnja 2015. god., otvorena je izložba „Osječka spomenička baština“. Ravnatelj škole Krešimir Ćosić pozdravio je sve okupljene te zahvalio gradu Osijeku i autoru izložbe na ukazanoj mogućnosti da se izložba prikaže i u našoj školi. Autor izložbe, osječki fotograf, Damir Rajle predstavio je izložbu (16 umjetničkih fotografija) te istaknuo da je ovaj projekt pokrenut zbog česte devastacije gradske spomeničke i kulturne baštine grada Osijeka. Cilj mu je da se djeca predškolske i školske dobi upoznaju, ali i svi ostali građani, s osječkom spomeničkom baštinom te da spoznaju vrijednost svoga grada.

Denis Ambruš, zamjenik gradonačelnika grada Osijeka, istaknuo je kako se izložbom može vidjeti život našega grada te da je ono što je izloženo tradicija koju treba prenijeti i na druge generacije. Naveo je i da je cilj projekta edukacijskog karaktera, a to je da naučimo njegovati grad Osijek.

Anto Đapić, predsjednik gradskog vijeća grada Osijeka, zahvalio je domaćinu, OŠ August Šenoa, te je otvorio izložbu.

Otvorenje izložbe uveličano je glazbenom izvedbom učenice 7. a razreda Lorene Ober koja je na flauti odsvirala skladbu „Na ljuljački“.

Zatim je i odgledana video-projekcija koja obuhvaća 63 spomenika u približno 100 selektiranih fotografija koja će biti postavljena i na web stranici škole.

U našoj školi izložba će trajati od 2. do 19. lipnja 2015. god. te će se u jesenskom ciklusu nastaviti prezentacija izložbe u ostalim osnovnim školama i dječjim vrtićima.

Galeriju fotografija možete pogledati ovdje.