Ekolozi 7.b posjetili Laboratorij vodoopskrbe i odvodnje osječkog Vodovoda d.o.o.

Autor: Administrator , 22. 10. 2015.

Ekolozi 7.b razreda posjetili su u ponedjeljak 19. 10. 2015. godine Laboratorij vodoopskrbe i odvodnje osječkog Vodovoda d.o.o. Ovaj laboratorij otvoren je prije godinu dana. Kako su sedmaši ove godine dobili novi predmet - kemiju uživali su u posjeti ovom suvremenom laboratoriju i sve naučeno s početka godine o kemijskom laboratoriju ovdje su vidjeli u živo.

Njihov domaćin bila je dr. sc. Željka Romić voditeljica ovog laboratorija. Provela ih je kroz sve prostorije istoga gdje su učenici vidjeli novu opremu i posuđe, te saznali na koji način se analizira voda. Nakon toga im je profesorica Antonija Felja pokazala kako se vrše mikrobiološke analize vode. Učenici su mogli vidjeti na hranjivoj podlozi razne bakterije kojih ne smije biti u vodi. U procesu tehnološke obrade vode bakterije se uklanjaju kloriranjem. Svakodnevnom kontrolom uzoraka vode omogućuje se pravovremeno poduzimanje mjera u pogledu održavanja ispravne i kvalitetne vode na slavinama svih potrošača.

Budući da će ekolozi uskoro iz biologije učiti o bakterijama ovo im je bilo vrijedno i zanimljivo iskustvo.

mr.sc. Biljana Pavić