Župan Osječko-baranjske županije dr.sc.Vladimir Šišljagić sa suradnicima u posjeti našoj školi

Autor: Administrator , 27. 6. 2016.

Dana 27. lipnja 2016. godine u radnoj posjeti našoj školi bio je župan Osječko- baranjske županije, dr. sc. Vladimir Šišljagić sa suradnicima - pročelnicom Upravnoga odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, Snježanom Staščik, prof. i Ivanom Karalićem,dipl.iur., poslovnim tajnikom župana u Tajništvu Županije.

Ravnatelj škole gospodin Krešimir Ćosić upoznao je goste s našim ekološkim projektima, poglavito programom Eko-škole na koji smo svi ponosni, jer nas iduće školske godine ukoliko udovoljimo kriterijima očekuje dijamantni status Eko-škola.

Koordinatorice programa Eko-škole učiteljice Anica Bokor,prof. i mr.sc.Biljana Pavić upoznale su nazočne s međunarodnim projektom „Mi jedemo odgovorno“ u koji smo uključeni kao pilot škola ove školske godine zajedno s još 8 drugih država Europske unije. Gosti su obišli naš vrt i uzdignute gredice u atriju škole, kompostište i edukativni park.

Nakon toga su pogledali film o kompostiranju, koji su snimili učenici škole pod mentorstvom učiteljica Bokor, Đuranić i Pavić. Ovo je bila i prigoda da zahvalimo Županiji koja je snosila dio troškova nabavke traktorske kosilice kako bi naš okoliš bio još ljepši i uredniji, a samim time i olakšali posao domaru škole Antunu Krstinu.

mr.sc. Biljana Pavić

Glas Slavonije:

Izvor:http://www.glas-slavonije.hr/305591/3/Zupanija-sufinancirala-kupnju-kosilice

Župan Vladimir Šišljagić i Snježana Staščik, pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Osječko-baranjske županije, posjetili su jučer OŠ “August Šenoa” i upoznali se s projektima iz područja ekologije koje ta škola provodi. Uz to, Osječko-baranjska županija sufinancirala je s 5000 kuna kupnju traktora-kosilice za tu školu.

Na financijskoj pomoći zahvalio je Krešimir Ćosić, ravnatelj OŠ “August Šenoa”, te istaknuo da će kosilica pomoći u održavanju školskog vrta, kao i u provođenju brojnih ekoloških projekata škole. Tom prigodom prikazan je novi film o kompostiranju u toj školi, koji će biti prikazan i na nacionalnoj razini. “Status Međunarodna ekoškola imamo od 2003. i do sada smo pripremili brojne projekte vezane uz zaštitu okoliša u kojima sudjeluju svi naši učenici, jer cilj nam je naučiti djecu da se odgovorno ponašaju prema okolišu”, rekao je Ćosić.

Župan Šišljagić pohvalio je dugu tradiciju škole u ekološkim projektima i sustavan pristup u radu. “Škola ima reciklažno dvorište, kompostanu, školski vrt, uzgajaju začinsko bilje, a mi im želimo da iduće godine osvoje naziv Dijamantna ekoškola”, rekao je župan.

Učiteljice mr. sc. Biljana Pavić i Anica Bokor zaslužne su za brojne uspješne ekološke projekte i aktivnosti koji se provode u toj školi te su koordinatorice međunarodnog projekta Mi jedemo odgovorno. “U taj je projekt uključeno 20 hrvatskih ekoškola i devet država članica Europske unije. Potičemo djecu da razmišljaju o hrani koju jedu, ali i o tome odakle je ta hrana i kakva je njezina kvaliteta”, objašnjava učiteljica Pavić. V. Latinović