Europskim tjednom kretanja obilježili smo Dan Eko-škole

Autor: Administrator , 29. 9. 2016.

U sklopu Europskog tjedna kretanja  22. rujna obilježen je Europski dan bez automobila, koji se počevši od 2000. godine održava od 16. do 22. rujna. Ovogodišnja tema događanja odvijala se pod sloganom „Pametna mobilnost. Snažno gospodarstvo“.

Naša škola tradicionalno već 8 godina obilježava  u suradnji s Gradom Osijekom ovaj tjedan kao i Dan bez automobila (22. 9.). Učenici 4.a i b. razreda, predstavnici ekologa 6.r. Ena Žuljević i Sara Rukavina, te učiteljica Mirta Ćosić i pripravnica Tomislava Tomaz  uključile su se u akciju obilježavanja tjedna kretanja. Aktivnosti su započele u 9 sati u Školskoj ulici. Pozdravio ih je zamjenik gradonačelnika Denis Ambruš. Oslikavali su pločnik kredama u boji, vozili role, skejt te igrali edukativne igre. Istaknuli su važnost kretanja i zdravog načina života. Potporu obilježavanju ovoga dana dali su brojni partneri: Gradska i sveučilišna knjižnica,  MUP Osječko-baranjske  županije, Karolina d.o.o., Nogometni klub Osijek.

Ujedno smo u tom tjednu obilježili i Dan Eko-škole, potaknuvši učenike i učitelje da u redovitoj nastavi posvete sat različitim oblicima kretanja. Tako smo fotoaparatom zabilježili brojne aktivnosti naših učenika i učitelja u školskom dvorištu, parku i ulicama grada. Učenici 1.b, 2.a i 2.b veselili su se jesenskim igrama u školskom dvorištu, šetnji do tržnice. Učenici 6.a i 6.b razreda pod prirodom su istraživali u našem parku drveće listopadne kontinentalne šume. Uzimali su otisak kore i lista, promatrali lišće i koru, određivali visinu i starost drveća. U ugodnom i zanimljivom ozračju proveli su zadane aktivnosti, te poželjeli da ih bude više u nastavnom radu.

Foto-galeriju možete pogledati ovdje.

mr.sc. Biljana Pavić