Međunarodna Eko-škola OŠ „August Šenoa“ iz Osijeka obilježila svoj dan

Autor: TAMARA GLAVAŠ, 11. 1. 2011.

Na godišnjicu rođenja velikog hrvatskog književnika Augusta Šenoe 14. 11.  učenici i djelatniciMeđunarodne Eko-škole OŠ „August Šenoa“ iz Osijeka obilježavaju svoj Dan škole.

Tema ovogodišnjeg obilježavanja Dana škole bila je „Moje slobodno vrijeme“. Učenici 2.a i 2.b odjela i njihove učiteljice Mirta Ćosić i Biljana Pavić su u učionici pripremili izložbu posvećenu slobodnom vremenu i hobijima učenika. Izradili su i plakat kojim su pozvali goste škole da pogledaju njihovu izložbu. Slobodno vrijeme učenici provode skupljajući značke, školjke, salvete, lutke, barbike, plišane igračke, naljepnice, karte, figurice, bočice parfema, razglednice, čestitke, autiće, društvene igre, romane, postere pjevača i pjevačica, modelirajući ukrase od tijesta, i što vrlo veseli, knjige. Učenica 2.b razreda Erika Kulić ima desetak knjiga književnice Sanje Pilić koje je pročitala, a i susrela se u Svijetu knjige s omiljenom spisateljicom. Lijepo je čuti da djeca vole i knjige i  uistinu nas raduje da u današnje vrijeme, kada djeca puno vremena provode za računalom, postoji interes za knjigu. Također veseli i činjenica daonline generacije nisu odustale od lopte i lutaka.  U predvorju škole izloženi su i plakati učenika 1.b, 3.a, 4.a, 4.b i 7.b na kojima su učenici prikazali  kako provode svoje slobodno vrijeme. Izložene su i lutkice od šuške koje si izradili učenici  produljenog boravka i njihova učiteljica Ana Sušić te prodajna izložba nakita malih likovnjaka koju je postavila učiteljica Mirna Lišnić. Posjetitelji su sa zanimanjem razgledali sve izloženo. Na istu temu u školskoj dvorani je održana priredba kojoj su nazočili brojni gosti. Na priredbi su sudjelovali  plesači sambe, cha-cha-cha, jazz-denca; pjevači, tamburaši, svirači na sintisajzeru; imitatori, pantomimičari; sportaši, gimnastičari, hodači na štulama… Priredbu su organizirale učiteljice Sanda Lukenda i Zorica Jukić. Ravnatelj škole Josip Kadić istaknuo je kako je važno dati djeci priliku da pokažu čime se bave u slobodno vrijeme kako se ne bi dogodilo da učenici prođu kroz osnovnu školu nezamijećeni u onome u čemu su dobri i što vole.

Biljana Pavić,prof

Fotografije sa školske priredbe možete pogledati u foto-galeriji.