Obilježili smo Dan škole

Autor: Administrator , 15. 11. 2018.

14. studenog 2018. godine obilježili smo Dan škole projektnim danom pod nazivom „Rastimo zajedno“ –suradnja škole i lokalne zajednice. Ovaj projektni dan je bio  tek prvi u nizu događanja kojima ćemo obiježiti 50 godina od osnutka škole. Aktivnosti su počele u osam sati, a učenicima je bilo ponuđeno 14 radionica. Obzirom da je projekt usmjeren na suradnju škole i lokalne zajednice dio radionica je bio održan u školi, a održali su ih gosti koji rade i djeluju u lokalnoj zajednici . Drugi  dio radionica je bio organiziran izvan škole u kulturnim i drugim ustanovama našega grada koje su nam ponudile gostoprimstvo.  Ravnatelj škole Krešimir Ćosić i učiteljica razredne nastave Ljiljana Opančar gostovali su u programu Radio Osijeka koji možete poslušati u privitku.

Tako smo imali plesnu radionicu pod vodstvom Antonije Blažević iz Plesnog kluba Broadway s kojim i inače imamo vrlo bogatu suradnju.

U naš projektni dan se uključila i policija pa su tako gospodin Kristijan Zeljak i gospodin Goran Žulj našim učenicima omogućili da se okušaju u poslu detektiva i forenzičara .

Bilo je tu i puno pokreta i raznih igara Bothmerove gimnastike  s kojima je učenike upoznao Josip Gašparac .

Neki naši učenici su se vratili u prošlost zavičaja pa ih je tako gospođa Vesna Pavić upoznala s narodnom nošnjom koju su naši preci nosili tijekom rada i sa slavonskim kolom Oj Ivane, Ivaniću. Nakon toga su  gospođe Ana Dragić i Ljubica Pilipović iz udruge Šokačka grana održale radionicu pečenja božićnih kolača i izrade tradicionalnih božićnih ukrasa.

Studenti 3. godine preddiplomskog studija pedgogije  Dora Tataj, Matija Šumić, Snježana Ostojić,Sara Šefer, Dunja Tomić, Josipa Mikić održali su niz radionica o suradnji i prijateljstvu.

Naša učiteljica informatike Ivana Vezjak je učenicima pokazala kako   izraditi svoj virtualni svijet.

Na glazbenoj radionici učenici su izrađivali glazbeni ksilofon od staklenih boca, muzicirali su s boomwhacersima. Josip Horvat (električna gitara) iz benda „ Red Roosters“ i Dinko Glavaš (brač-tambura) iz benda „Kas“ su učenicima ispričali kako je to biti glazbenik, a na kraju su svi zajedno odsvirali i otpjevali nekoliko pjesama.

Dio učenika se uputio na radionice izvan škole. Tako je dio učenika posjetio Agrobiotehnički fakultet. Neki su se uputili u Arheološki muzej, drugi su išli u Muzej školjaka i vodenog svijeta. GISKO je ugostio male čitače, a ljubitelji vlakova su posjetili izložbu povijesti željeznica.

Dokkica je pružila gostoprimstvo djelu učenika koji su se htjeli pobliže upoznati s dječjim pravima, a naši mali umjetnici su se uputili u Školu primijenjene umjetnosti i dizajna.

Dan je bio bogat  zanimljivim zbivanjima na sveopće zadovoljstvo naših učenika jer je svatko od njih mogao izabrati aktivnost koja najviše odgovara njegovim interesima.

Svima koji su nam omogućili da ovaj Dan škole protekne ovako zanimljivo i raznoliko veliko hvala na suradnji.

Na poveznici ispod dostupna je foto-galerija:

Odvedi me u foto-galeriju.

RADIO_OSIJEK__-_OS_A._Senoe.MP3 (23.92 MB)