Treći razredi veselo obilježili dan bez automobila

Autor: JASNA NOVOTNI, 22. 9. 2011.

Grad Osijek organizirao je obilježavanje Europskog dana bez automobila (u sklopu Europskog tjedna kretanja), svrstavši se uz bok 2100 registriranih gradova iz cijele Europe koji sudjeluju u ovoj kampanji.

Na poziv Grada u obilježavanje ovog eko-nadnevka uključili su se i treći razredi naše škole, učiteljice Mirta Ćosić i Biljana Pavić te ravnatelj Krešimir Ćosić.

Zajedno s djecom Eko vrtića „Mak“ i učenicima 3. razreda  OŠ Antuna Mihanovića posebnim tramvajem smo se dovezli do Županijske ulice koja je bila zatvorena za promet (promičući time korištenje javnog gradskog prijevoza). Tamo nas je pozdravio  gradonačelnik Krešimir Bubalo, zaželjevši nam dobru zabavu i ugodno druženje. Na njegov znak pušteni su u zrak baloni u osječkim bojama (plavi i bijeli). Oslikavali smo kolnik kredama u boji, a predškolci su prolaznicima podijelili prigodne letke, koje su sami izradili na temu zaštite okoliša.
Svake se godine Europski tjedan mobilnosti odabirom tzv. središnje teme usredotočuje na neki od aktualnih problema vezanih uz održivu mobilnost, a ovogodišnja tema je 'Alternativna mobilnost' .
Tako su i kod nas predstavljeni alternativni načini kretanja poput onih na štulama, biciklima, autićima na pedale, koturaljkama ili pak u letećim cipelama s krilima, koja su izradila djeca iz DOKKICE i podijelila svim sudionicima koji su željeli letjeti zajedno s njima.

mr.sc. Biljana Pavić

galerija fotografija: