Proslavili smo Dan škole

Autor: TAMARA GLAVAŠ, 17. 11. 2011.

14. studenog 2011. godine svečanim programom obilježili smo dan rođenja velikog hrvatskog književnika Augusta Šenoe, čije ime nosi naša škola.

„No, ove smo godine tom povodu odlučili pridodati još jedan važan povod“ najavile su voditeljice. Taj povod je, naime, projektni dan „Šume“, jer se 2011. godina obilježava kao Međunarodna godina šuma. U svečanom programu sudjelovali su mnogi učenici koji su pod budnim okom naših učitelja marljivo pripremali pjesme, izložbe, igrokaze… Program je otvorio ravnatelj rekavši par riječi o našoj školi i njezinoj prošlosti, a zatim je mikrofon prepustio dogradonačelnici grada Osijeka. Zanimljive igrokaze odigrali su nam učenici prvih, četvrtih i petih razreda, a ples koji su otplesale učenice i učenici 3.a razreda sve nas je zanjihao. Na kraju su 6. razredi odglumili i više no prigodan mjuzikl, „Ježeva kućica“, uz pratnju zbora 4. i 5. razreda i plesne točke 2. razreda. Nakon priredbe, svi roditelji, prijatelji i ostali gosti mogli su u učionicama i holu škole razgledati učeničke plakate, stara izdanja knjiga Augusta Šenoe, odlične kreacije učenika 3.b razreda nastalih od plastičnih vrećica, vate i sličnih materijala, pa čak i kupiti origami nastao na produženom boravku te glinene pločice i posudice 1.a razreda.

Karla Šarac, 6.b

FOTO GALERIJA