Predblagdansko druženje sa starijim osobama iz naše okoline

Autor: TAMARA GLAVAŠ, 23. 12. 2011.

Na inicijativu Dječjeg gradskog vijeća  grada Osijeka u našoj je školi pokrenuta Humanitarna akcija za pomoć starijim osobama koja je zamišljena kao ugodno druženje školske djece sa starijim osobama koje žive u njihovoj blizini,a žele svoje doživljaje podijeliti s drugima u ovo predblagdansko vrijeme.

Da se u goste ne ide praznih ruku znali smo i  mi, te smo našoj baki poklonili slatkiše, kavu i druge potepštine, a novac smo zaradili prikupljajući stari papir. Osim darova poklonili smo joj i  čestitku za Božić.

Ugodno smo se osjećali u društvu gospođe Marije, a ona nam je pričala o vremenu kada je bila dijete. Pokazala nam je  svoje ručno izrađene radove koje izrađuje zajedno sa svojom unukom Zrinkom. Uz zanimljivu priču sladili smo se bakinim kolačima i sokom.

Ali sve što je lijepo, kratko traje, pa je i ovom druženju došao kraj.

Oprostili smo se od bake Marije poželjevši joj mnogo zdravlja i sreće za Božić i u  Novoj   godini i krenuli svojim kućama.

Mislimo da ovakva druženja treba i dalje organizirati i pažljivo njegovati.

Beatriz Brkić, 5.b

14. prosinca 2011. u našoj  je školi provedena  Humanitarna akcija posvećena starijim osobama i u toj su akciji sudjelovali učenici 5.a razreda i njihova razrednica Vesna Podhorski. Oni su posjetili baku Ružicu Turković i uživali u trenucima provedenim zajedno.

Baka Ružica nam je ispričala da je ranije živjela u  Požegi i čuvala tridesetero djece, u određenom periodu po petero odjednom, a iz toga smo zaključili da i danas jako voli djecu i druženje s njima Rekla nam je da je dugo tugovala kada se preselila u Osijek i naglasila kako joj je naš posjet najljepši božićni poklon.

Mi smo baki Ružici darivali slatkiše, kavu i čestitku za Božić, a ona je za nas pripremila slasnu tortu i sok u kojoj smo uživali, a vrijeme je tako brzo prolazilo i mi smo morali krenuti svojim kućama.

Na putu do kuće smo se dogovorili da ćemo i sljedeće godine posjetiti neku dragu osobu iz susjedstva jer tako je ponekad malo potrebno da čovjek bude sretan.

Melisa Sušec, 5.a