Vanjsko vrjednovanje obrazovnih postignuća učenika četvrtih razreda

Autor: TAMARA GLAVAŠ, 23. 4. 2008.

U našoj se školi 2. i 3. travnja održalo eksperimentalno vanjsko vrjednovanje obrazovnih postignuća učenika četvrtih razreda. O tome ćemo više saznati od naših učenica 4. a i b razreda.

2. i 3. travnja 2008. godine u našoj je školi održano vrjednovanje učenika 4. razreda. Prvi dan imali smo provjeru iz hrvatskoga jezika, a drugi dan iz matematike, engleskog jezika i prirode. Vrjednovanje je trajalo 75 minuta, a imali smo i stanku od 10 minuta.

Evo dojmova učenika četvrtih razreda:

Marina Lukić, 4. b: Ja sam se osjećala uzbuđeno, neprestano sam mislila kakvi će biti ispiti. Iako sam bila uzbuđena znala sam odgovore na sva pitanja.

Larisa Bogović, 4. a: Ja sam se odlično osjećala i jedva sam čekala 2. 4. 2008., datum vrjednovanja. Ispit je bio jako lagan. Test je bio zanimljiv i jedva čekam osmi razred da ga ponovo pišem.

Suzana Virovac, 4. a: Ove godine je provedeno vrjednovanje znanja učenika 4-tih razreda. Bila sam jako zbunjena i uplašena, a kada smo dobili upute i počeli s radom postalo mi je zanimljivo i lagano. Shvatila sam da je to najobičnija provjera zbog koje nam se ništa strašno neće dogoditi i sve je postalo uobičajeno.

Barbara Kraljević, 4. a: Ispite vrjednovanja dobili smo zatvorene u bijelim omotnicama. Kad nam je učiteljica objasnila što trebamo raditi bilo nam je lakše. Otvarala sam omotnicu i u strahu počela pisati. Kada sam prvi ispit napisala strah je nestao. Drugi sam ispit jedva dočekala i ne mogu reći da je bio težak, ali nije bio ni lagan. Vjerujem da će rezulteti biti dobri.

Tatjana Pivač, 4. a: Dana 2. i 3. travnja pisali smo test (vrjednovanje). Tih dana nije bilo nastave. Dan prije nisam mogla spavati od uzbuđenja. Bila sam uzbuđena, pomalo i uplašena. Nakon ispita shvatila sam da je bio lagan i vesela sam otišla kući. Drugog dana smo pisali test iz hrvatskog, matematike, prirode i engleskog. Znala sam gotovo sve odgovore i bilo mi je super.

Marina Relić, 4. a: Nedavno smo pisali nešto slično maloj maturi, tj. vrjednovanje znanja učenika 4 - tih razreda. Malo me je bilo strah kada je učiteljica počela dijeliti omotnice u kojima su bili naši testovi, ali kada nam je objasnila bilo je sve u redu. Mislim da je bilo super, ali ga više nikad ne bi pisala. Sve je dobro prošlo i nadam se da ću imati dovoljan broj bodova.

Naše novinarke: Suzana Virovac, Marina Lukić, Tatjana Pivač

Marina Relić, Barbara Kraljević i Larisa Bogović