Plan upisa djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2024./2025.

Autor: Administrator , 5. 2. 2024.

Dana 31.1.2024., dobili smo Priopćenje Upravnog ureda za djecu i mlade o promjeni načina upisa u 1.r. osnovne škole. Zbog navedenog razloga je prethodna obavijest obrisana.

Prijave za upise u prvi razred , kao i upisi, provodit će se preko Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole. Prijave će započeti 22. veljače 2024. godine i trajati će do 31. ožujka 2024. godine.

Prijave se vrše putem sustava e-Građani na poveznici: https://osnovne.e-upisi.hr/

Roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal e-Građani, moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Priopćenje Ureda, kao i novi Plan upisa dostavljamo u privitku.

Obveznici upisa u osnovnu školu , za školsku godinu 2024./2025., su  djeca koja su rođena  u razdoblju od 1. travnja 2017. godine do 31.ožujka 2018. godine i djeca kojoj je u školskoj godini 2023./2024. odgođen upis u prvi razred osnovne škole.

Zahtjev za prijevremeni upis može podnijeti roditelj za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije još školski obveznik. Zahtjev (Obrazac 6.) se podnosi Upravnom odjelu za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije, putem pošte, elektronske pošte ili osobno, najkasnije do 31.3.2024.

Stručno povjerenstvo škole, nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, može predložiti Upravnom odjelu za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije odgodu upisa u prvi razred, samo jedanput i za jednu školsku godinu.

Privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće, a čiji su roditelji u skladu s posebnim propisima stekli pravo na status roditelja njegovatelja. Zahtjev za privremeno oslobođenje od upisa u prvi razred osnovne škole podnosi Upravnom odjelu za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije, roditelj djeteta (Obrazac 6.). Uz zahtjev se prilaže i medicinska dokumentacija o zdravstvenom i razvojnom stanju te nalaz i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja radi upisa u prvi razred osnovne škole u vremenu od 1.veljače do 15.travnja kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora (Prilikom prijave uputno je predočiti Nalaz i mišljenje Jedinstvenog tijela vještačenja ili najnoviji specijalistički nalaz).

Učenik se može upisati u prvi razred osnovne škole kojoj ne pripada upisnom području  ako to ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje Prije podnošenja zahtjeva za upis u drugu školu dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole koju je trebalo pohađati prema upisnom području utvrđenom na temelju prebivališta /boravišta. Zahtjev se podnosi Upravnom odjelu za obrazovanje i mlade Osječko baranjske županije i nalazi se u privitku.

Upisno područje (ulice): Dobra ulica, Kaninska, Sprečanska, Tešanjska, Usorska, Vojlovica, Čikolska, Drinska od broja 19-119 i 10-20, Dunavska od broja 25-63 i 36- 126, Južno predgrađe, Krbavska, Murska, Savska od broja 37-127 i 36-126, Stadionsko naselje, Sv. J. Radnika od broja 1-43, Unska, Vijenac K.Sutjeske, Vinkovačka cesta od broja 65-143, Vrbaska, Zapadno predgrađe, Zrmanjska.

ZAHTJEV_ZA_UPIS_U_DRUGU_SKOLU_(1).pdf (275.07 KB)
PRIOPCENJE.pdf (498.04 KB)