Izlet učenika petih razreda

Autor: TAMARA GLAVAŠ, 25. 5. 2012.

Dana 18. svibnja 2012. godine učenici 5. a i 5. b razreda su u pratnji razrednica Vesne Podhorski i Danijele Kemper te učiteljice Ane Sušić posjetili Park šumu Jankovac, Orahovicu, Ružicu grad te Bizovačke toplice.

Dolaskom na Jankovac, učenici su ostali zadivljeni iznimnom ljepotom prirode te ustvrdili da Jankovac opravdano možemo nazivati biserom Slavonije. Izlet je imao i edukativni karakter jer su učenici upoznati s kulturno - povijesnom baštinom te prirodnim vrijednostima Jankovca. Upoznavanje s Jankovcem učenici su ostvarili šetnjom po Grofovoj poučnoj stazi pri čemu su posjetili planinarski dom, jankovačka jezera, grobnicu grofa Jankovića, staklarsko groblje te slap Skakavac. Nakon edukativnog dijela uslijedio je kratki odmor i igra, a potom daljnji put prema Orahovici.

Dolaskom u Orahovicu posjetili smo Gradski muzej, vodenicu i poznatog orahovačkog „Ćiru“ u središnjem gradskom parku te župnu crkvu Našašća sv. Križa. Nakon obilaska i upoznavanja grada uslijedio je dugo iščekivani trenutak - odlazak u slastičarnicu i osvježenje uz dvije, tri kugle najpopularnijeg orahovačkog sladoleda.

Odmorni i veseli  bili smo spremni (ili smo barem tako mislili) za novi uspon put Ružice grada. Svladavši sve prepreke i uvjerivši se u naše planinarske sposobnosti, konačno smo ugledali najveći i najbolje očuvani srednjovjekovni grad - utvrdu u Hrvatskoj, Ružicu grad. Učenici su upoznati s glavnim značajkama grada koji datira još iz 14. stoljeća.

I, šećer na kraju, krenuli smo prema Bizovačkim toplicama. Uslijedila je samo zabava, igra pa opet zabava i tako sve do 20.00 sati kada smo krenuli put Osijeka i završili jedan predivan izletnički dan.

Danijela Kemper, prof.